Strona głównaModaRodzaje plecaków szkolnych

Rodzaje plecaków szkolnych

Plecaki szkolne ze stelażem

Najczęściej wykonane są z gąbki, która jest obszyta materiałem, a wewnątrz znajduje się aluminiowy stelaż. Zapewnia to bardzo dobrą sztywność, a w efekcie wysoki komfort podczas noszenia plecaka. Taka konstrukcja pomaga także w odpowiednim rozłożeniu ciężaru. Dobry plecak powinien być wyposażony w podwójną regulację szelek, z których dolna ma zadanie zaciągania szelek, a górna reguluje odległość plecaka do pleców. Takie rozwiązanie gwarantuje właściwą postawę dziecka.

Plecaki szkolne bez stelaża

Przede wszystkim są lżejsze niż te ze stelażem, co jest dużą zaletą, ponieważ waga plecaka wraz z zawartością nie powinna przekroczyć 10% wagi ciała. Dlatego też ten rodzaj plecaków polecany jest, gdy dziecko nie ma konieczności noszenia ciężkiej zawartości. Trzeba też zwrócić uwagę, aby plecak był dodatkowo utwardzony. Zaletą plecaków bez stelaża jest też niska cena.

Plecaki szkolne na kółkach

Tak jak wskazuje nazwa, plecaki te wyposażone są w w rączkę oraz kółka znajdujące się od spodu, dzięki czemu można je wygodnie ciągnąć. Ponadto, znajdują się także szelki, dzięki czemu można nosić je tradycyjnie w sytuacjach wymagających tego. Szczególną zaletą tego typu plecaka jest odciążenie dziecka.

Modne wzory plecaków do szkoły

Plecaki szkolne młodzieżowe stanowią obecnie szeroką ofertę z wieloma wzorami do wyboru. Wybrane desenie popularne ostatnimi czasy to m.in.:

  • kwiaty – klasyczne motywy wybierane przez dziewczyny o ciekawej kolorystyce. Przeważnie są to desenie z egzotycznymi kwiatami lub liśćmi tropikalnymi, które wprowadzają wakacyjny, letni nastrój.
  • flamingi – kolejna propozycja dla dziewczynek, która jest hitem. Nie ma się co dziwić, ponieważ wzór ten z przyjaznym odcieniem różu zapewnia swego rodzaju egzotykę.
  • ciemne z dodatkowymi akcentami – szczególnie polecane dla młodzieńców, którzy nie przepadają za wielokolorowymi wzorami. Stonowane barwy z ewentualnymi delikatnymi akcentami o innym kolorze, to uniwersalny wybór dla chłopca.
  • smugi, plamy itp. – jest to styl ukazujący rozmazane figury, smugi, plamy i inne elementy pozbawione konturów. Będzie to dobry wybór dla nastolatka, który chce pokazać swój odmienny charakter.

Plecaki szkolne znanych marek czy no-name?

Za pewnie nie raz stanęliście przed tym dylematem. Wybrać plecak szkolny znanej marki czy postawić na oryginalny model nieznanego producenta. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie należy zastanowić się nad problematyką mody / przekonań kupujących oraz tego, czym właściwie jest marka. Marka to nic innego jak nazwa, prestiż a co za tym idzie i jakość produktu. Plecaki szkolne znanych marek powinny zatem być o wiele wytrzymalsze od ich nieznanych odpowiedników. Czy tak się dzieje? Niestety nie zawsze. Oferta plecaków szkolnych młodzieżowych znanych marek to często nic innego jak dopłacanie do produktu tylko ze względu na znany logotyp danej firmy. W przypadku plecaków do szkoły, używanych przez dzieci, te pieniądze o wiele rozsądniej jest wydać na dodatkowe systemy nośne i poprawiające postawę nastolatków. Takie jest nasze zdanie, decyzję jednak pozostawiamy Państwu.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne