Strona głównaModaInteresujące fakty na temat koszul, t-shirtów i polo

Interesujące fakty na temat koszul, t-shirtów i polo

Każdy je ma, wszyscy je noszę, a są szanse, że posiadamy kilka różnych typów. Czym dokładnie jest ten przedmiot? Cóż, to koszula. Bez względu na to, czy jest to koszulka polo, koszulka, czy nawet zabawa w kręgle, koszula jest bardzo popularna. Są bardzo długo, a nowoczesne wersje istnieją od początku XX wieku.

Obecnie istnieje wiele rodzajów koszulek. Jedną z najbardziej popularnych jest koszulka polo.

Koszulki polo są zazwyczaj uważane za nazwane od projektanta Ralpha Laurena, którego linia Polo jest dość popularna. Tak jednak nie jest. Koszulka polo to dzianinowa koszula sportowa w stylu puloweru, z kołnierzykiem i spodniami na karku. Zazwyczaj są wykonane ze 100% bawełny.

Podobna do standardowej koszulki polo to styl rugby. Wygląda jak polo, jednak guziki można zastąpić zamkiem błyskawicznym, a szerokie paski są zwykle obecne w koszulce.

Innym popularnym wzorem jest koszulka. Koszulka (t-shirt) powstała na początku XX wieku i od tego czasu stała się podstawą garderoby.

Koszulka amerykańska rozpoczęła się podczas I wojny światowej, gdy żołnierze zobaczyli europejskich żołnierzy na ciepłych dniach w wygodnej, lekkiej, bawełnianej bieliźnie. Odkąd amerykańscy żołnierze nosili ciężkie wełniane mundury, szybko przyłapali się i stali się znani jako koszulki “T”, lub T-shirty, jak je dzisiaj nazywamy.

T-shirt oficjalnie stał się słowem w latach dwudziestych, kiedy został włączony do słownika Merriam-Webster. A do II wojny światowej marynarka i armia włączyły je do standardowej bielizny.

Od tego momentu popularność wzrosła, a podkoszulka nie była już traktowana jako podkoszulek. Aktorzy tacy jak John Wayne, Marlon Brando i James Dean nosili je jako zwykłe koszule. W 1955r. Uznano nawet, że można go nosić bez założenia innej koszuli.

Przez lata T-shirty ewoluowały jeszcze bardziej.

W latach 60-tych popularna stała się koszulka do farbowania krawatów. Odciski palców również były modne. W rzeczywistości postępy w druku i umieraniu utorowały drogę innym formom koszulki, takim jak podkoszulek, koszulka mięśniowa, szyjka, dekolt w szpic, a także wiele innych.

Ponieważ koszulki były tak tanie, zostały użyte do złożenia oświadczenia. Profesjonalne zespoły sportowe zaczęły drukować logo na koszulkach, które stały się gorącym towarem dla fanów.

W latach 80. i 90. koszule stały się jeszcze bardziej popularne. Zwiększyły się rodzaje druku, a także dostępność. Dzisiaj trudno byłoby zajrzeć do czyjegoś szafy lub szuflady i nie znaleźć ani jednej.

Dziś T-shirty można znaleźć niemal wszędzie. Możesz je kupić w wersji zwykłej, drukowanej lub, dzięki różnym firmom w sieci i poza nią, możesz nawet dostosować swój własny.

T-shirty często znajdują się w garderobie danej osoby, ponieważ są modne, wygodne i, co najważniejsze, niedrogie. Koszulki polo są również popularną podstawą garderoby, ponieważ jej klasyczny wygląd pasuje do wielu różnych stylów.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne