Pożyczki pod zastaw nieruchomości stanowią szansę dla zadłużonych osób. Najczęściej takie osoby nie mogą uzyskać pożyczki w bankach. Z tego powodu, osoby takie nie mogą poradzić sobie ze spiralą długów. Szansą na wyjście z kłopotów najczęściej jest pożyczka pod zastaw. Na obecną chwilę, coraz większa ilość osób decyduje się na taką formę finansowania. Wiąże się ona z krótką weryfikacją i szybkim załatwieniem sprawy. Procedury związane z dokumentacją również nie są skomplikowane.
Firma pożyczkowa udziela formy finansowania pod warunkiem zastawu nieruchomości. Oczywiście pożyczkobiorca musi pamiętać o tym, że nieruchomość zostanie zastawiona, jeśli pożyczka nie będzie spłacana w należytym terminie. W ramach nieruchomości można zastawić mieszkanie lub dom. Pod zastaw można także wziąć następujące podmioty: działki budowlane, gospodarstwa rolne oraz innego rodzaju lokale użytkowe. Najczęściej jednak pożyczkobiorcy biorą pod zastaw – mieszkania.
Na jakich warunkach można wziąć pożyczkę pod zastaw?
Warunkiem wzięcia pożyczki jest posiadanie własnej nieruchomości. Firma pozabankowa nie sprawdza zaświadczenia o dochodach, zdolności kredytowej ani pozytywnej historii kredytowej. Firma nie szuka potencjalnego pożyczkobiorcy w bazie BIK. Warunki udzielenia pożyczki są bardzo oczywiste i jasne dla potencjalnego pożyczkobiorcy. Zdecydowanie, pożyczki pod zastaw nieruchomości są rozwiązaniem stworzonym z myślą o osobach, które mają zaplecze finansowe w postaci posiadania nieruchomości. Na dużą uwagę zasługuje informacja, że pożyczka pod zastaw nieruchomości wiąże się z podpisaniem oficjalnej umowy przy obecności notariusza. Taka umowa jest aktem notarialnym. Bardzo często, pożyczkobiorca może skontaktować się z firmą udzielającą wsparcia finansowego za pomocą najnowocześniejszych kanałów. Do tego celu służy strona internetowa bądź telefon. Dzięki temu, wszelkie wątpliwości mogą być rozwiane.
Jak złożyć wniosek o pożyczkę pod zastaw nieruchomości?
Wiosek o pożyczkę można złożyć w siedzibie firmy pozabankowej bądź nawet przez internet. W kolejnym kroku, przedstawiciel firmy pożyczkowej kontaktuje się celem ustalenia dalszych szczegółów. Jeśli dojdzie do podpisania umowy, musi ona się odbyć w siedzibie notariusza. Umowa pożyczki pod zastaw nieruchomości stanowi oficjalny dokument. Jest on w zasadzie dokumentem sprzedaży nieruchomości, z ewentualną możliwością odkupienia. Prościej ujmując, cenę wykupu tej nieruchomości stanowi koszt pożyczki. Całkowity koszt stanowi dana pożyczka oraz koszt jej udzielenia. Warto tu również pamiętać, że jeżeli dłużnik nie zdecyduje się na wykup nieruchomości w określonym terminie, wtedy je straci. Dana pożyczka oraz nieruchomość jest zabezpieczana poprzez wpis do księgi wieczystej. Pożyczki pod zastaw nieruchomości charakteryzują się atrakcyjnymi ratami. Po zaakceptowaniu wszystkich aspektów przez obie strony, pożyczka zostaje udzielona na określony procent i na jasno wskazany w umowie termin.