Strona głównaModaKorzyści z powłoki antyrefleksyjnej

Korzyści z powłoki antyrefleksyjnej

Wiele z nas zastanawia się nad tym, czy warto kupić okulary z antyrefleksem czy bez. Nie można jednak podjąć dobrej decyzji, nie będąc w pełni świadomym czym ten antyrefleks jest. W tym krótkim artykule, postaramy się wyjaśnić czym tak naprawdę jest antyrefleks i jakie są korzyści z jego posiadania.

Zdrowotny wpływ powłoki antyrefleksyjnej

Pewnie nie będzie to zaskakujące jeśli napiszemy, że głównym zadaniem (a pierwotnie jedynym) powłoki antyrefleksyjnej jest to, by zmniejszyć ilość odbić światła, które wpływają bardzo niekorzystnie na nasz wzrok. Odbicia te, w skrajnych przypadkach mogą powodować zmęczenie oczu, przekrwienie czy choroby oczu. Może się to okazać sporym problemem, gdy pracujemy długo przy monitorze i nosimy okulary zerówki z filtrem, by zmniejszyć skutki długiego patrzenia na ekran. Filtr zawarty w soczewce okularów chroni nas przed skutkami wynikającymi z promieniowania, ale jednoczesnie odbicia męczą nasz wzrok. Z deszczu pod rynnę. Z pomocą przychodzi powłoka antyrefleksyjna, która zmniejsza ilośc odbić praktycznie do zera.

Wygląd okularów z antyrefleksem

Jest rzeczą oczywistą, że kupując okulary zerówki, chcemy wyglądać modnie, elegancko i wyróżniać się z tłumu. Może to zaskakujące, ale z pomocą znów przychodzi powłoka antyrefleksyjna. Powłoka ta nie dość, że poprawia ostrość widzianego przez nassze oczy obrazu, to jeszcze poprawia widocznośc naszych oczu dla obserwatorów. Jest to spory atut dla kobiet, które malują swoje oczy, by podkreślić swoją urodę. Przecież żadna z nich, nie będzie się malować z myślą, że nikt nie tego zobaczy. Jest więc to spory argument przemawiający za tym, by wybrać okulary z antyrefleksem. Okulary z antyrefleksem mają jeszcze jedną wizualną cechę – kolor światła odbitego. Powłoka antyrefleksyjna, która odbija światło posiada kolor. Zazwyczaj jest to kolor fioletowy, zielony lub niebieski, ale spotyka się też inne. Kolor ten dodaje uroku naszej twarzy i sprawia, że nasza twarz promienieje. Zbierając wszystkie te argumenty, okazuje się, że zakup okularów zerówek z antyrefleksem będzie strzałem w dziesiatkę pod każdym względem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne