Strona głównaModaPaski dla mężczyzn

Paski dla mężczyzn

Bohaterem niniejszego artykułu jest drobny ale niezwykle ważny element garderoby każdego mężczyzny – pasek. Poniżej opisano jak dobrać odpowiedni pasek oraz przedstawiono kilka elementów na które warto zwrócić uwagę wybierając pasek.

Paski są chętnie noszone przez wszystkich!

Szczególnie w modzie męskiej pasek to jedno z najchętniej noszonych akcesoriów. Oczywiście nosimy paski ze względów praktycznych, jednak coraz częściej pasek jest po prostu subtelnym dodatkiem do garderoby, który nadaje charakteru całej kreacji. Co ciekawe, paski noszą praktycznie wszyscy niezależnie od wieku, wzrostu, budowy ciała czy nawet od przyjętego stylu. Jest to jedna z niewielu części garderoby, która pasuje zarówno do eleganckiego garnituru (tzw. pasek męski do garnituru) jak i do luźnego wręcz młodzieżowego stylu (np. jeansy + t-shirt). 

Dobranie odpowiedniego paska 

Dobierając pasek męski do spodni, paradoksalnie trzeba w szczególności zwrócić uwagę na to jak pasuje do reszty rzeczy, które mamy na sobie. Najlepiej gdy pasuje do butów i zegarka. Naszym zdaniem gdy kolorystyka butów zegarka i paska jest spójna to naprawdę podnosi jakość outfitu. 

Trzeba pamiętać o tym aby dobrać rozmiar paska do obwodu ciała. Zbyt długi pasek może nie mieścić się w szlufkach. Czasami zdarza się, że zbyt szczupłe osoby po zapięciu paska wciąż mają luźne spodnie. Na szczęście da się temu zaradzić tworząc dodatkowe dziurki w pasku. 

Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając pasek?

Naszym zdaniem jest co najmniej kilka elementów, którymi charakteryzują wysokiej jakości paski męskie.

Po pierwsze, dobrze gdy pasek jest wykonany ze skóry. Wyroby skórzane słyną z wyższej jakości w stosunku do sztucznych zamienników i nie inaczej jest w przypadku pasków (np. pasek męski ze skóry, pasek męski skórzany lub pasek skórzany do garnituru).

  • Po drugie, warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób pasek został wykonany. Własnoręcznie wytwarzane produkty, charakteryzują się lepszą jakością wykonania niż seryjne produkty sprzedawane w sieciówkach. Co ciekawe, w ostatnim czasie paski typu handmade cieszą się coraz większą popularnością np. pasek męski handmade. 
  • Po trzecie, pasek musi być odpowiednio dobrany do spodni. Do jeansów lub chinosów wystarczy materiałowy pasek. Natomiast do garnituru lub kreacji typu jeansy+koszula skórzany pasek będzie zdecydowanie konieczny. 

Podsumowując, w modzie męskiej paski odgrywają niezwykle ważną rolę. Zwykło się mówić, że szczególnie u mężczyzn detale decydują o dbałości o styl. Ciężko się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Jednocześnie trzeba przyznać, że współcześnie pasek to absolutny must have dla każdego mężczyzny. W związku z czym tym bardziej poszukując paska, trzeba znaleźć egzemplarz, który wyróżnia się stylistyką. 

Inspiracje na wymarzony pasek

Poniżej przedstawiamy imponujący pasek, który można kupić za pośrednictwem strony https://brunon.eu/paski-meskie/.
Wyjątkowa elegancka klamra oraz najwyższej jakości skóra stanowią różnicę, którą dostrzeże każdy.

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne