Strona głównaDzieciCzas urządzić gniazdko niemowlęce!

Czas urządzić gniazdko niemowlęce!

Zostaniecie niedługo rodzicami? Zastanawiacie się czy macie już przygotowaną całą wyprawkę? A może dopiero zaczynacie kompletować pokoik i szukacie inspiracji? Nie zapomnijcie o gniazdku niemowlęcym !  Dlaczego? To proste! Dla Malucha nie ma nic ważniejszego niż sen, a nie ma to jak sen w gniazdku niemowlęcym!

 

Ile śpi Maluszek?

Każdy z nas doskonale wie, że sen to zdrowie! Dorosły człowiek powinien spać min.6 godzin, choć i te 6 godzin ciężko wygospodarować, ponieważ żyjemy w tak zaganianych czasach, że na odpoczynek zostaje naprawdę bardzo mało czasu. Ale ile powinien spać noworodek? Oficjalnie przyjmuje się, że noworodek powinien spać około 16 godzin, ale jest to czas elastyczny, ponieważ tak naprawdę ciężko określić ile czasu dziecko śpi, a ile czuwa. Należy pamiętać, że nie można porównywać snu niemowlęcia ze snem dorosłego człowieka. Maluchy uwielbiają rozbijać sen na kilkuminutowe drzemki, ponieważ nie odróżniają rytmu dnia, nie dostrzegają kiedy jest dzień, a kiedy noc, więc nie należy czekać do wieczora, jako najlepszego czasu na sen niemowlęcia. Jeżeli Twoje dziecko zasnęło w trakcie dnia, łap okazję! Również podaruj sobie kilka chwil regenerującej drzemki!

 

Gniazdko niemowlęce ukoi Malucha i da mu spokojny sen!

Jaka pozycja dla Maluszka jest najlepsza i najbezpieczniejsza? Najważniejszą sprawą jest to, iż dziecko powinno spać na wznak – jest to najbezpieczniejsza pozycja dla niemowlęcia. Dlatego też gniazdo niemowlęce jest najlepszym i najzdrowszym wyborem dla naszej kruszynki. Gniazdo niemowlęce daje poczucie bezpieczeństwa i dzięki temu, że z każdej strony otoczone jest miękkimi brzegami chroni dziecko przed wyturlaniem.

Dzięki wielu zastosowaniom “kokon” staje się hitem, a co za tym idzie koniecznym punktem na liście wyprawkowej dla naszej pociechy.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

1 KOMENTARZ

Popularne