Strona głównaDzieciZalety drewnianych zabawek - dlaczego warto postawić na zabawki z naturalnych materiałów?

Zalety drewnianych zabawek – dlaczego warto postawić na zabawki z naturalnych materiałów?

Drewniane zabawki są znane od wielu pokoleń. Jednak wbrew pozorom w dzisiejszych czasach wcale nie tracą na znaczeniu. Wielu rodziców stawia na drewniane zabawki edukacyjne w trosce o naturalny rozwój dziecka.

Jakimi zaletami charakteryzują się zabawki wykonane z drewna?

Argumentem przemawiającym za zabawkami wykonanymi z drewna są kwestie ekologiczne. Jak powszechnie wiadomo drewno to naturalny materiał, który znacznie bardziej wpisuje się w filozofię zrównoważonego rozwoju niż plastik lub jakikolwiek inny sztuczny materiał.

Zabawki wykonane na bazie drewna są z reguły mniej podatne na pęknięcia czy uszkodzenia w porównaniu do łamliwego plastiku. Drewno od wielu pokoleń było wykorzystywane do projektowania zabawek. Jest to materiał, który daje projektantom dużą swobodę w kreowaniu różnorodnych kształtów.

Jakie przykładowe zabawki edukacyjne można kupić dla malucha?

Wiele zabawek ma charakter edukacyjny. Zadaniem takich zabawek jest nauka liczb, liter lub kształtów. Najbardziej popularne drewniane zabawki to po prostu klocki. Układanie drewnianych elementów w celu stworzenia wymyślnych budowli to zabawa jaka od wielu pokoleń cieszy dzieci na niemal całym świecie. Przy okazji układanie klocków pozwala rozwijać różnorodne umiejętności, stymulując zarówno kreatywność, jak i zdolności poznawcze.

Natomiast najbardziej typowe drewniane zabawki edukacyjne to literki wykonane z drewna oraz drewniane liczydła. Drewniane literki to sposób na naukę alfabetu. Dzieci mogą układać tworzyć pierwsze słowa lub nawet zdania, co rozwija umiejętności czytania i pisania. Z kolei liczydła umożliwiają eksperymentowanie z liczbami, co stanowi pierwszy krok do rozwoju umiejętności matematycznych oraz nauki logicznego myślenia.

Kolejna całkiem ciekawa zabawka edukacyjna zegar wykonany z drewna. Dzięki przesuwanym wskazówkom dziecko w interaktywny sposób może uczyć się odczytywania godzin z zegara.

Naszym zdaniem szczególnie pomysłowa zabawka edukacyjna to drewniane klocki, które są ponumerowane od 1 do 9. Czym wyższa liczba widnieje na klocku tym większy (pod względem objętościowym) jest dany klocek. To rozwija u malucha logiczne myślenie i pozwala nauczyć się cyferek poprzez zabawę.

Drewniane zabawki oczywiście nie muszą być dedykowane wyłącznie dla maluchów dopiero co poznających świat. Niektóre produkty są dedykowane również dla starszych dzieci. Przykładem są drewniane puzzle lub drewniana gra kółko i krzyżyk.

Powyższe przykłady drewnianych zabawek edukacyjnych oraz wiele innych inspirujących przykładów można znaleźć na https://ohmommy.pl/

Kilka słów podsumowania

Większość zabawek wykonanych z drewna można także znaleźć w wersjach plastikowych. Jednak nie da się ukryć, że drewniane wersje sprawiają wrażenie zabawek premium i są bardziej trwałe. Praktyka pokazuje, że zabawki wykonane z drewna z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez kolejne pokolenia. Czasami po czasie wymagają delikatnego odświeżenia, ale z reguły są wyjątkowo trwałe.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne