Strona głównaUrodaJak dobrać fryzurę?

Jak dobrać fryzurę?

Wybór odpowiedniej fryzury może wpłynąć na to jak się czujemy oraz jak jesteśmy postrzegani. Odpowiednio dobrana fryzura może sprawić, że będziemy wyglądać młodziej. Wychodząc temu naprzeciw, w niniejszym artykule przyjrzymy się, jak dobierać fryzurę do wieku.

Jaka fryzura jest odpowiednia dla osób w wieku 20-30 lat?

Mając około 20-30 lat można śmiało eksperymentować z różnymi fryzurami. To jest wiek, kiedy podkreślenie młodzieńczego wyglądu jest nieco ułatwione, dlatego nie należy wprowadzać sobie zbyt wielu ograniczeń.

Na co stawiać w tym wieku? Naszym zdaniem przede wszystkim na dłuższe włosy sięgające ramion. Długie włosy kojarzą się z witalnością i młodością. Starsze osoby rezygnują z długich pięknych włosów na rzecz krótszych fryzur. Natomiast mając dwadzieścia kilka lat zdecydowanie nie warto się ograniczać krótką fryzurą. To czas, kiedy włosy z reguły są w stosunkowo dobrej kondycji, dlatego śmiało można z tego korzystać.

  • Długie proste włosy (opcjonalnie z grzywką) – najbardziej klasyczna fryzura z możliwych, która niezmiennie od lat nie wypada z mody. Jest to rozwiązanie, które nadaje dziewczęcości i znakomicie sprawdza się w przypadku większości dwudziestolatek. Co prawda nie każdemu grzywka pasuje. Jednak nie da się ukryć, że grzywka jest elementem, który kojarzy się z młodzieńczym, delikatnym i niewinnym wyglądem, dlatego czasami nieźle podkreśla młodzieńczą urodę.
  • Fale i loki – to sposób na optyczne nadanie włosom objętości. Dzięki nim fryzura nabiera dynamiki i ruchu, co sprawia, że wydaje się pełniejsza i bardziej bujna a jednocześnie wciąż nie traci swojej dziewczęcości.

Jaka fryzura jest odpowiednia dla osób w wieku 30-50 lat?

Wiek 30-50 lat to oczywiście nie jest jeszcze czas na krótkie i babcine fryzury. Nie trzeba wcale patrzeć wyłącznie na koki i upięcia. Co prawda wiele pań w tym wieku nie eksperymentuje z fryzurami już tak chętnie jak ma to miejsce wśród dwudziestolatek, ale wciąż dowolność jest dosyć spora. Kluczem jest dopasowanie fryzury do swojej osobowości.

  • Bob – klasyczna fryzura, która charakteryzuje się średnio-długimi włosami, które są proste lub delikatnie falowane. Jest to rozwiązanie, które szczególnie dobrze wypada w przypadku gęstych włosów.
  • Długie włosy z przedziałkiem na bok – powyżej trzydziestki panie nieco rzadziej decydują się na klasyczną dziewczęcą grzywkę. Za to klasyczne długie proste lub falowane włosy z przedziałkiem na bok powinny całkiem nieźle się sprawdzić.
  • Krótka fryzura z wyraźnie zaznaczoną grzywką – taka fryzura kojarzy się z odważnym podejściem do stylizacji włosów. Sterotypowo wybierana jest przez dojrzałe kobiety, chociaż tak naprawdę równie dobrze może być stosowana przez nieco młodsze dziewczyny, które chcą podkreślić swój odważny i stylowy wizerunek. Jest to rozwiązanie, które sprawdza się u pań, które mają problemy z cienkimi włosami.
  • Upięcia – zarówno luźne koki jak i starannie wykonane eleganckie upięcia to fryzury, które spokojnie mogą być wybierane przez trzydziesto i czterdziestolatki.

Jaka fryzura jest odpowiednia dla osób powyżej 50 roku życia?

Powyżej 50 roku życia, panie z reguły decydują się na krótsze fryzury, które są łatwiejsze w pielęgnacji i mogą odzwierciedlać pewność siebie oraz dojrzały styl życia. Wówczas króluje po prostu krótkie uczesanie, co nie znaczy, że fryzura w tym wieku musi być nudna!

  • Balayage, pasemka i farbowanie – warto poeksperymentować tak żeby dodać głębi i świetlistości włosom. Balayage, pasemka oraz farbowanie to sposób na ukrycie ewentualnych siwych włosów.
  • Fryzury asymetryczne – dłuższe cięcie z jednej strony i krótsze z drugiej to może być sprytny i praktyczny sposób na odwrócenie uwagi od oznak starzenia. Umiejętnie wybrana fryzura tego typu może podkreślać atuty na twarzy i jednocześnie zakrywać ewentualne niedoskonałości.
  • Nadanie objętości lokówką – powyżej 50 roku życia, włosom często brakuje naturalnej puszystości. Dlatego warto pamiętać o tym, że w razie potrzeby można użyć lokówki w celu uzyskania efektu zwiększonej objętości.

Podsumowanie

Dobieranie odpowiedniej fryzury do wieku jest kluczowe do zachowania atrakcyjnego wyglądu niezależnie od tego na jakim etapie życia jesteśmy. To naturalne, że w zależności od wieku zmieniają się nasze preferencje dotyczące fryzury.

W wieku 20-30 lat można postawić na dłuższe i nieco odważniejsze fryzury. W wieku 30-50 lat panie są nieco mniej skore do eksperymentów jednak wciąż panuje duża dowolność w wyborze stylizacji. Natomiast powyżej 50 roku życia wybór jest trochę bardziej ograniczony. Wówczas preferowane są praktyczniejsze i krótsze fryzury, które kojarzą się z dojrzałą elegancją.

Więcej na temat dobierania fryzur można przeczytać na https://galeriadavinci.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne