Strona głównaUrodaJaki wpływ na włosy i paznokcie ma biotyna?

Jaki wpływ na włosy i paznokcie ma biotyna?

Pielęgnacja paznokci oraz włosów sprawia, że prezentują się one o wiele lepiej. To niezwykle istotne przy planowaniu upięcia konkretnej fryzury lub nowego manicure. Jednakże na ich wygląd wpływa nie tylko dbanie od zewnątrz, poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków, ale także od środka, czyli utrzymanie odpowiedniej diety. Powinna być ona bowiem bogata zwłaszcza w witaminy z grupy B, w tym B7, zwaną biotyną. Jak jednak konkretnie wpływa na te partie ciała?

Zdrowe, doskonale odżywione włosy

Fryzura stanowi dla większości kobiet niesamowicie istotny aspekt ich wyglądu. Z tego powodu pielęgnacja zarówno skóry głowy, jak i samych kosmyków, jest niezwykle ważną częścią codziennej rutyny wielu pań. Mowa tu nie tylko o kosmetykach, ale również o odpowiedniej diecie i suplementacji. Biotyna potrafi sprawić, iż włosy stają się:

  • elastyczne,
  • błyszczące,
  • znacznie grubsze,
  • mniej skłonne do wypadania,
  • odporniejsze na uszkodzenia.

Ponadto hamuje proces siwienia, będący dosyć problematycznym zjawiskiem dla większości kobiet. Potrafi również ograniczyć nadmierne wydzielanie łoju przez gruczoły znajdujące się na skórze głowy. Tak uniwersalne działanie sprawia, że jest w stanie pomóc z praktycznie wszystkimi problemami, jakie mają związek z włosami. Wynikają one przeważnie z jej niedoboru, który koniecznie powinno się uzupełnić.

Biotyna – opinie o wpływie na paznokcie

Da się z łatwością znaleźć w Internecie ogromną ilość komentarzy, które podkreślają pozytywny wpływ biotyny na płytkę paznokciową. Sprawdzi się ona przede wszystkim w terapii rozdwajających się, kruchych paznokci oraz takich, jakie rosną dosyć długo. Przede wszystkim odczuwalnie je wzmacnia, co zapobiega pękaniu. Jest to powszechny problem wśród kobiet, jakie pracują w zawodach wymuszających częsty kontakt z wodą i detergentami, na przykład fryzjerek, pielęgniarek, czy też personelu sprzątającego. W internecie opinii o stosowaniu biotyny (biotyna opinie) jest bardzo dużo, co wskazuje na sporą popularność suplementacji tą witaminą.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne