Strona głównaZdrowieCzym jest chirurgiczna korekcji wzroku i co trzeba o niej wiedzieć?

Czym jest chirurgiczna korekcji wzroku i co trzeba o niej wiedzieć?

Chirurgiczna korekcji wzroku odniosła znaczący sukces w obecnych czasach. Jedną z najwcześniejszych metod tego rodzaju leczenia było wykonanie dosyć głębokich przecięć w rogówce w celu osłabienia oraz przeobrażania się jej kształtu, co umożliwia lepsze leczenie. Jednym z podstawowych operacji tego rodzaju była tak zwana radialna keratotomia (RK).

W tej chwili istnieje całe mnóstwo różnorodnych metod, ażeby móc pomóc większości osób, które noszą okulary albo soczewki kontaktowe. Ten zabieg zmniejsza lub może praktycznie wyeliminować ich używanie od poprawienia wzroku. Chirurgiczna korekcja wzroku może pomóc ludziom, którzy borykają się z krótkowzrocznością, nadwzrocznością lub też astygmatyzmem, a w przyszłości może nawet z prezbiopią. Zabieg korekcji wzroku reguluje kształt rogówki i/albo soczewki w celu polepszania ostrości padania światła z tyłu oka bez przymusu używania soczewek korekcyjnych. Należy jednak podkreślić, że i tutaj mogą wystąpić pewne problemy po zabiegu. Okulista powinien poinformować o wszelkich możliwych zagrożeniach tego typu jeszcze przed zabiegiem. Niemniej jednak najczęstszymi objawami są tutaj tzw. suche oczy. Każdy, kto zastanawia się nad korektą chirurgiczną wzroku, powinien przejść całościowe badanie wzroku. W trakcie tego testu będzie przede wszystkim badana grubość rogówki za pomocą urządzenia nazywanego pachymetrem. Po precyzyjnym zbadaniu operacja wykonywana jest w warunkach szpitalnych. Trwa ona tylko do 15 minut. Zabieg ten przeważnie wykonywany jest na obu oczach jednocześnie, jakkolwiek mogą pojawić się przypadki, w których chirurg podejmie decyzje, że każde oko będzie leczone oddzielnie. Większość pacjentów dostaje leki przed operacją, a oczy są znieczulane kroplami. Powieki są przez cały czas otwarte podczas zabiegu za pomocą zwijacza do powiek. Trzeba także spodziewać się niejakiego dyskomfortu. Z kolei krople antybiotyków mogą być wstrzykiwane do oczu natychmiast po zabiegu. Na koniec, ochronne soczewki kontaktowe zostają nałożone na oczy, ażeby je odpowiednio ochraniać.

Więcej informacji na: https://wco.com.pl/pagesView,67,chirurgiczna-korekcja-wzroku,PL

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne