Strona głównaModaPrzygotuj swoją szafę na jesień

Przygotuj swoją szafę na jesień

Gdy na dworze zaczyna się robić coraz chłodniej, a z drzew spadają już pojedyncze kolorowe liście to pierwsze symptomy, że należy zastąpić swoją wiosenno-letnią garderobę i przygotować szafę na rozpoczynający się sezon jesienny.

Od czego zacząć?

– Opróżnij szafy i przejrzyj swoje ubrania

Rzeczy letnie odłóż na osobne miejsce przygotowując przestrzeń na cieplejsze elementy garderoby. Podczas segregacji zwróć uwagę na ubrania, które są już najbardziej zniszczone lub te które w późniejszym czasie zamierzysz oddać bądź sprzedać i wysłać do kolejnego odbiorcy.

– Przymierz wszystkie rzeczy

Będziesz mieć pewność czy dalej na Ciebie pasują. To działanie pozwoli Ci również ocenić czy chcesz dalej użytkować daną rzecz czy może jednak wolisz zastąpić ją jakimś nowym zakupem dostosowanym przykładowo do aktualnych trendów.

– Przetrzyj półki i szuflady

– Wymień wieszaki

Doskonałym zabiegiem odświerzającym twoją szafę może okazać się również wymiana wieszaków. Wrażenie porządku i czystości uzyskasz kupując wszystkie w jednakowym kolorze komponującym się z barwami Twojego pomieszczenia.

Układając ubrania w szafie wieszaj je zawsze zaczynając od tych najkrótszych, zyskasz dzięki temu dodatkowe miejsce na uzupełnienie asortymentu.

Prawidłowa organizacja

Sprawdź czy użytkowane przez Ciebie ubrania nie wymagają dodatkowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wszelkie zauważone na swetrach zmechacenia usuń specjalną golarką do ubrań, dodatkowe nieprawidłowości wyeliminuj rolką do czyszczenia. Przejrzyj stan swojego jesiennego obuwia – często użytkowane pary wymagające napraw oddaj do szewca. Dzięki wcześniejszym przygotowaniom cieplejsze elementy garderoby będą służyć Ci już od pierwszych jesiennych dni.

Bardzo ważnym punktem w trakcie wykonywania porządków przed rozpoczynającym się sezonem jest również bieżące spisywanie rzeczy, w które trzeba się jeszcze doposażyć. Chodzi w tym miejscu zarówno o same ubrania jak i dodatkowe akcesoria typu apaszki, chusty, rękawiczki czy czapki. Jeżeli widzisz, że czegoś brakuje w Twojej szafie, a wiesz, że w najbliższym czasie trudno będzie się bez tego obyć – dopisz element do listy i zabierz ją ze sobą na najbliższe zakupy.

Prasowanie/składanie

Wszystkie ubrania wyprasuj i poskładaj, dzięki temu wyjmując je z szafy będą gotowe do bezpośredniego użycia, a ty zaoszczędzisz czas w porannych przygotowaniach.

Zamów kuriera

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne