Strona głównaUrodaRegulacja brwi czy ich makijaż?

Regulacja brwi czy ich makijaż?

Brwi w wyglądzie człowieka są kluczowym elementem. Są ramą naszej twarzy, a także sprawiają, że buzia jest ładniejsza. Ich wygląd, kształt oraz to, w jakiej są kondycji decydują, czy wyglądasz na wypoczętą i zrelaksowaną, czy wręcz przeciwnie. Zauważ, że osoby, które mają brwi nieuporządkowane i zaniedbane od razu wydają się nam  zmęczone oraz starsze niż faktycznie pokazuje ich zegar biologiczny. Pamiętasz, jaki był trend w stylizacji brwi jeszcze kilkanaście lat temu? Im cieńsze, tym lepsze. Jednak te czasy się skończyły.

Obecnie im brwi jest więcej, tym lepiej. W trendy stylizowania brwi wchodzą brwi XXL, czyli naturalne o regularnie zarysowanym kształcie. Absolutnie nie należy rezygnować całkowicie z użycia pęsety czy innych metod regulacji, ale należy pamiętać o tym, aby usuwać tylko włoski które wyrastają poza linią brwi.  W dobrych salonach w Warszawie stylizacja brwi okaże się fantastycznym zabiegiem dla Ciebie, a także formą edukacji, w jaki sposób o nie dbać w domu, aby zawsze wyglądały tak jak po wyjściu z  salonu.

Jak dbać o brwi, a czego unikać?

Kluczowym tematem jest wcześniej wspomniana pęseta, a konkretniej jej nie używanie. Pamiętaj o tym, że wyskubywanie brwi odeszło już do lamusa. To, do czego się ona przyda, to wyrywanie włosków pomiędzy brwiami oraz drobna korekta pojedynczych włosków.

Kształt powinien być dopracowany, a brwi układać się w łuki unoszące się w górę, począwszy od wysokości źrenicy oka. Długość powinna wyznaczać linia, której początkiem wewnętrzny kącik oka, a końcem skrzydełk onosa. Koniec natomiast powinien znajdować się pomiędzy zewnętrznym kącikiem oka a skrzydełkiem nosa.

Kolor brwi powinien być identyczny z odcieniem u nasady włosów. Blondynki mogą przyciemniać swoje brwi najwyżej o dwa tony. U kobiet o tym kolorze włosów bardzo dobrze sprawdzają się grafity oraz jasne brązy. Farbowanie brwi czarną henną stało się już dawno nie modne. Kolor czarny może być jedynie domieszką przygotowanego pigmentu. Zaleca się stosowanie gp u kobiet, mających ciemną oprawę oka oraz bardzo ciemne włosy. Czarny kolor brwi powoduje, że nasza twarz wygląda na groźną, a przecież nie o to chodzi.

Odpowiednio wystylizowane brwi można także malować. Na rynku jest dostępna szeroka gama produktów do makijażu brwi. W sklepach odnajdziesz pomady, cienie, kredki, tusze, żele i wiele innych. W dobrym salonie w Warszawie regulacja brwi powinna zakończyć się właśnie taką konsultacją z kosmetyczką, która idealnie pomoże Ci w wyborze odpowiedniego kosmetyku. Malując brwi pamiętaj jednak o tym, że mocne dociskanie produktu i ich „rysowanie” nie przyniesie nic dobrego. Obecnie w trendach makijażu brwi stosuje się metodę cieniową, gdzie na brwi tworzymy swoistego rodzaju ombre. Co to oznacza? Koniec brwi malujemy mocniej i im bliżej kącika wewnętrznego tym kolor staje się delikatniejszy a wręcz prawie niewidoczny. Bez względu na to, jaki produkt wybierzesz, pamiętaj o zakupie przezroczystego żelu do stylizacji brwi. Taki żel pomoże Ci wyjść z każdej opresji, a także rewelacyjnie zaznaczy kolor i kształt Twoich brwi.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne