Strona głównaModaSpinki do mankietów

Spinki do mankietów

Zapoznając się z trendami minionych epok postawić można niezbitą tezę, że biżuteria i wszelkie elementy ozdobne przez przeszłe dekady były najczęściej domeną kobiet. W obecnych czasach realia te ulegają jednak ewolucji, bo mężczyźni coraz chętniej i coraz bardziej ochoczo sięgają po produkty, które mają za zadanie podkreślić ich status społeczny oraz dopełnić strój. Szczególnym zainteresowaniem panów cieszą się głównie złote i srebrne łańcuszki, sowicie przystrojone sygnety oraz wisiorki w różnorakich kształtach i formach. Pojawia się również jeszcze jeden element wykwintny, który wielokrotnie jest zapominany, jednak umożliwia w sposób oczywisty wyróżnić styl męski od chłopięcego – mowa rzecz oczywista o spinkach do mankietów.

Każda z zapytanych kobiet z pełnym przekonaniem potwierdzi, że mężczyzna w garniturze i należycie uszytej koszuli przystrojonej specjalnie spinkami wygląda niebywale gustownie, a także daje ludziom wokół jasno do zrozumienia, że jest w pełni świadomy obecnych ponadczasowych kierunków modowych, które to nie są trwale osadzone na przestrzeni kolejnych lat. Formy i wzory wisiorków czy oprawy sygnetów mogą się przeobrażać, jednakże klasyczne spinki nigdy nie staną się niemodne, jednak ich dołączenie do stroju momentalnie podkreśli nieprzeciętność i dobry smak mężczyzny.

Co frapujące, niektóre firmy dostrzegają większe zainteresowanie panów nadmienionym elementem dekoracyjnym i dlatego robią one swoje własne wersje spinek. Można się na przykład natknąć na niezwykle interesujące i urodziwie prezentujące się dodatki biżuteryjne upiększone o ornamenty i symbole patriotyczne, takie jak w sklepie ENIGMA. Wręcz genialnie trafią one w smaki większości panów szanujących takie cechy jak patriotyzm czy zachowawcze podejście do życia. Na miejscowym rynku nie może zabraknąć także dostatnio upiększonych wyrobów, gdzie wytworne srebro i złoto zasilone jest przepysznie jarzącymi się w świetle rubinami, niewielkimi diamentami, czy – w nieco mniej wytwornej odmianie – równie ślicznymi cyrkoniami. Wybór zależny jest wtedy od naszego gustu wysublimowanego oraz od zamożności.

Profesjonaliści rekomendują w szczególności kupno spinek zrobionych z żółtego złota. Czemu? Uwydatniają one wysoką pozycję noszącego, a dodatkowo – dzięki cechom charakterystycznym kruszcu – przy właściwej konserwacji mogą one nam służyć długie lata. Srebro również może być niezłym wyborem, pamiętać jednakże należy, iż może ono nie pasować do każdej stylizacji, przede wszystkim wtedy jeżeli mowa o tych bardziej lekkich i nieszablonowych. Dekoracje w formie kamieni szlachetnych zalecane są głównie mężczyznom kierującym się w życiu nutką nietypowości, którzy uwielbiają wyodrębniać się z tłumu i nawet nieznacznymi dodatkami podkreślać swoje osobiste ustosunkowanie się do życia.

Przy tak pokaźnym wyborze wyrobów jubilerskich, zakup stosownych i pasujących do naszych oczekiwań spinek nie będzie stanowił wielkiego dylematu. Jeśli nie jesteśmy w stanie określić, które z nich najwłaściwiej dopasują się do używanych przez nas często koszul, nie bójmy się zasięgnąć porady jubilera. Z całą pewnością przyjdzie on nam z wsparciem i z radością zarekomenduje adekwatny wybór.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne