Strona głównaZdrowieWyjeżdżasz do Tajlandii? Dobrze przygotuj się do tych wakacji

Wyjeżdżasz do Tajlandii? Dobrze przygotuj się do tych wakacji

Nie ma wątpliwości, że Tajlandia to jeden z najpopularniejszych dzisiaj kierunków, który Polacy wybierają, planując wakacyjne wojaże poza granicami naszego kraju. Niezwykłe widoki, wyjątkowy klimat, piękna pogoda i pyszne jedzenie, a do tego obcowanie z odległą dla nas kulturą i tradycjami. Na to możemy liczyć, udając się do Tajlandii. Aby jednak egzotyczne wakacje minęły dokładnie tak, jak je sobie zaplanowaliśmy, warto się do takiego wyjazdu właściwie przygotować. Dowiedz się, czego musisz dopilnować i co zabrać ze sobą, by nic nie zakłóciło Twojego relaksu.

Do wakacji w Tajlandii należy przygotowywać się mniej więcej miesiąc przed wyjazdem. Warto odwiedzić placówkę, w której działa medycyna podróży. Lekarze o tej specjalizacji odpowiedzą na wszelkie pytania i sami przedstawią najskuteczniejsze działania profilaktyczne, które pozwolą zachować pełne zdrowie w tym odległym zakątku.

Wiadomo na pewno, że wylatując do Tajlandii, turyści z Polski nie są zobowiązani do wykonywania wcześniej jakichkolwiek szczepień. Te są dobrowolne, a ich realizacja wynika z dbałości o profilaktykę prozdrowotną. Pamiętajmy, że o ile szczepienia nie są konieczne, to w Tajlandii istnieje ryzyko zarażania się wirusowym zapaleniem wątroby typu A oraz B, błonicą, tężcem, polio, odrą, wścieklizną czy japońskim zapaleniem mózgu. Można też dodatkowo zaszczepić się przeciwko malarii, cholerze, meningokokom oraz żółtej gorączce.

Warto wiedzieć, że medycyna podróży to nie tylko dział zajmujący się szczepieniami. Wybierając się do lekarza o tej specjalizacji, możemy być pewni otrzymania szeregu porad, jakie dotyczą naszych zachowań podczas pobytu w Tajlandii.

Do walizki warto spakować maści przeciwko ukąszeniom owadów – pamiętajmy, że te również przenoszą choroby, leki przeciwgorączkowe, plastry i podstawowe opatrunki, moskitierę. Warto zabrać również bluzki z długim rękawem oraz długie spodnie.

W Tajlandii należy przestrzegać szczególnych wskazań, jakie dotyczą zachowania higieny i bezpieczeństwa. Można pić wodę pochodzącą tylko ze sprawdzonego źródła, najlepiej tę butelkowaną. Owoce i warzywa powinny być dokładnie myte bieżącą, dobrej jakości wodą.

O wiele lepiej jest się solidnie przygotować do wyjazdu w odległe zakątki świata, aniżeli zepsuć wakacje chorobą i niemożnością zwiedzania niezwykłych zakątków. Przecież taka podróż wiąże się z niemałą inwestycją finansową i odpowiednim zagospodarowaniem czasu wolnego. Nie warto tego stracić przez własną nieodpowiedzialność. Pobyt w Tajlandii będzie na pewno niezapomnianą, pozytywną przygodą, jeśli tylko dobrze się do niej przygotujesz.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne