Strona głównaZdrowieZdrowotne właściwości soku jabłkowo-pomarańczowego

Zdrowotne właściwości soku jabłkowo-pomarańczowego

Sok z pomarańczy zawiera naturalne związki, które zdecydowanie lepiej się wchłaniają niż poprzez cały owoc. Picie soku jabłko-pomarańcza dostarcza wiele korzyści zdrowotnych dla naszego organizmu. Wpływa między innymi na poprawę funkcjonowania układu trawiennego, układu moczowego i przyspiesza przemianę materii.

Sok jabłko-pomarańcza a układ trawienny

Liczne badania naukowe wskazują, że regularne picie soku jabłko-pomarańcza reguluje wiele funkcji w układzie trawiennym. Niweluje występowanie wrzodów przewodu pokarmowego i zapalenia błony śluzowej żołądka. Sok jabłko pomarańcza łagodzi zgagę i wspiera prawidłową pracę układu trawiennego. Dodatkowo picie soku przeciwdziała zaburzeniom trawienia oraz powstawaniu obrzęków i fermentacji spożytego jedzenia. Regularnie pity sok jabłkowo-pomarańczowy zapobiega niewydolności dróg żółciowych, dlatego zaleca się jego picie osobom cierpiącym na marskość żółciowej wątroby.

Wpływ soku jabłko-pomarańcz na układ moczowy i przemianę materii

Warto wiedzieć, że sok jabłko pomarańcza posiada właściwości alkalizujące i wpływa na proces oczyszczania krwi. Ponadto rozpuszcza kwasy, tym samym zapobiega osadzaniu się ich w naszych nerkach, co często jest główną przyczyną powstawania kamieni nerkowych. Regularne picie soku wpływa na pracę metabolizmu. Jeśli cierpisz na zapalenie stawów albo dnę moczanową ten sok jest dla Ciebie. Sok jabłkowo-pomarańczowy alkalizuje i wspiera obniżanie poziomu kwasu moczowego, co odczuwalnie poprawia stan zdrowia osoby cierpiącej z powodu zapalenia stawów, czy dny moczanowej.

Spożywanie soku jabłkowo-pomarańczowego przy grypie

Jest to sok niezwykle bogaty w witaminę C, która wpływa na przyspieszenie leczenia w przypadku wystąpienia takich chorób, jak np. grypa. Jeśli borykasz się z grypą lub przeziębieniem, to sok jabłko pomarańcza zmniejszy dotkliwość objawów i przyspieszy leczenie. Sok może również okazać się błogosławieństwem dla osób zmagających się z chorobami układu oddechowego oraz osób cierpiących na ataki kaszlu.

Jak sok jabłko pomarańcza działa na procesy starzenia?

Witamina C, której duża dawka znajduje się w soku jabłkowo-pomarańczowym działa również przeciwutleniająco. Dlatego sok jest bardzo skuteczny w zwalczaniu szkodliwego oddziaływania wolnych rodników, które są odpowiedzialne za procesu starzenia się naszego organizmu. W związku z mijającym czasem nasz organizm narażony jest na wiele chorób, które wynikają z naszego wieku dlatego, aby przeciwdziałać ich następstwom warto włączyć sok jabłkowo-pomarańczowy do swojej diety.

Należy pamiętać, że sok jabłko pomarańcza wpływa na poprawę krążenia krwi. Dzięki swoim silnym właściwościom przeciwpłytkowym i przeciwulteniającym, poprawiają krążenie, tym samym utrudniając powstawanie zakrzepów w tętnicach i wpływają na zahamowanie rozwijania się chorób miażdżycowych. Dodatkowo za prawidłowe ciśnienie krwi, odpowiedzialny jest proces odpowiedniego krążenia krwi. Dlatego regularne picie soku jabłkowo-pomarańczowego pozwala uniknąć problemów z niepokojąco wysokim ciśnieniem krwi.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne