Strona głównaModaCo to jest stanik push-up?

Co to jest stanik push-up?

Jednym z naszych ulubionych fasonów biustonoszy jest stanik push-up. Dobrze dobrany i uszyty z wysokiej jakości materiałów może znacznie poprawić proporcje sylwetki oraz podnieść pewność siebie. W tym tekście przybliżamy historię tego niezwykłego elementu codziennej bielizny.

Historia stanika z push upem

Idea stworzenia biustonosza podtrzymującego i zbierającego biust pojawiła się pod koniec XVIII wieku. Producenci bielizny w różnych europejskich krajach wciąż pracowali nad tym, aby ta część garderoby była nieco wygodniejsza dla Pań, a jednocześnie dobrze powstrzymywała piersi. Punktem honoru było także stworzenie bielizny, której zadaniem było zebranie i zaokrąglenie biustu. Taki kształt już wtedy uchodził na kanoniczny. O takich piersiach marzyły klientki francuskich i angielskich krawców. Wciąż jednak były to „tylko” gorsety o zmienionej nieco konstrukcji.

Przełom nastąpił w latach 30. XX wieku. Unowocześnienie przemysłu włókienniczego spowodowało, że krawcy mieli więcej tkanin do zastosowania. Pojawiły się pierwsze tkaniny syntetyczne, elastyczne włókna, nylon. W głowach krawców narodził się pomysł na stanik, który nie tylko zbierałby biust, ale także optycznie go powiększał. Pierwszy stanik push-up powstał dopiero w 1948 roku. Jego zadaniem było zebranie, solidne podtrzymanie, zaokrąglenie i optyczne powiększenie piersi. Współczesne biustonosze z push up mają identyczną funkcję, lecz ich konstrukcja, technika szycia oraz zdobienia to już zupełnie inna bajka.

Biustonosz z push upem obecnie

Współczesny stanik push-up to biustonosz o usztywnianej konstrukcji (fiszbiny), z miseczkami ciętymi z półkola. Ich zadaniem jej nadanie piersiom okrągłego kształtu. Ponadto staniki push up posiadają zazwyczaj wszyte na stałe lub wyjmowane wkładki. Ich funkcją jest wypchniecie biustu ku górze, co optycznie je powiększa. Zanim stanik push-up podbił nasze serca minęły dziesięciolecia. Dopiero ok. roku 1993-94 ten fason biustonosza na stałe zagościł w naszych szafach i szufladach na bieliznę. Obecnie niemal każda firma bieliźniarska ma w swojej ofercie biustonosze push up. Duży wybór fasonów oferuje polska firma Ewa Bien, produkująca ekskluzywną bieliznę w wielu rozmiarach.

To biustonosze podkreślające kobiece krągłości. Pięknie prezentują się w bluzkach z dekoltem i wieczorowych sukienkach. Panie kochają ten fason także dlatego, że optycznie poprawia proporcje sylwetki. Zwęża tułów powiększając jednocześnie zbyt małe piersi. Stanik push-up od momentu swego wejścia do masowej produkcji stał się wybawieniem dla wielu Pań. Obecnie biustonosze z push upem dostępne są w całej ferii kolorów i wzorów. Producenci tacy jak Ewa Bien wypuszczają nowe kolekcje nawet dwa razy roku, dopasowując wzorniki do aktualnych trendów w modzie, a nawet sztuce. Całą kolekcję biustonoszy push up marki Ewa Bien przejrzycie na https://ewabien.com/pl/.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne