Strona głównaDzieciCzemu warto postawić na prywatne przedszkole?

Czemu warto postawić na prywatne przedszkole?

Przedszkole jest miejscem, w którym dziecko może poznawać inne dzieci oraz integrować się z nimi. Niestety nie każda instytucja może spełnić wymagania rodziców. Wtedy warto zastanowić się nad przedszkolem prywatnym. Czemu warto je wybrać?

Jakie są plusy przedszkola prywatnego?

Przedszkole prywatne (np. językowe przedszkole i żłobek Nieporęt) posiada wiele pozytywnych aspektów, których nie ma państwowa placówka. Przede wszystkim istnieją w nim zajęcia dodatkowe, dzięki którym maluch może rozwijać swoje pasje. Prywatne instytucje prowadzą naukę dodatkowego języka obcego np. włoskiego lub hiszpańskiego. Oprócz angielskiego są to popularne języki obce, które na pewno pomogą maluchowi w późniejszym życiu. Jest też więcej wycieczek oraz nauki bardzo podstawowych czynności, takich jak gotowanie lub sadzenie roślin. Maluch uczy się dbałości o porządek oraz może wraz z opiekunami wykonywać proste zadania, np. stroić salę. Prywatne przedszkola mocno kładą nacisk na rozwój dziecka pod kątem samodzielności, ale i uczą bardzo przydatnych czynności. Dzięki zajęciom dodatkowym np. z gotowania, maluch może poznać nowe smaki oraz uczyć się przez zabawę. Przedszkole prywatne to również mniejsze grupy dzieci, przez co maluch ma zapewnioną lepszą opiekę. Jest traktowany bardziej indywidualnie niż w przypadku instytucji państwowej, gdzie opiekunowie muszą podzielić swoją uwagę na większą gromadkę maluchów.

Kiedy zapisać dziecko do przedszkola prywatnego?

Przedszkola prywatne są dość oblegane, więc warto zapisać malucha już wtedy, kiedy będzie miał rok lub dwa latka. Wtedy jest szansa, że otrzyma miejsce w takiej placówce. Należy wcześniej przejrzeć oferty różnych przedszkoli i sprawdzić, która placówka spełni wszystkie nasze wymagania. Dodatkowo ważne jest, by przedszkole znajdowało się w niedalekiej odległości od adresu zamieszkania. To pozwoli na łatwe odprowadzenie dziecka przed pracą do przedszkola, kiedy zabraknie samochodu lub remonty dróg uniemożliwią szybki dojazd na miejsce. Trzeba również wziąć pod uwagę, czy wybrane przez nas przedszkole posiada własny plac zabaw oraz czy organizuje wycieczki dla maluchów w ciekawe miejsca.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne