Strona głównaZdrowieImplanty – na czym polega ten popularny sposób na uzupełnienie uzębienia? 

Implanty – na czym polega ten popularny sposób na uzupełnienie uzębienia? 

Implanty są powszechnie stosowanym sposobem na uzupełnienie braków w uzębieniu. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka podstawowych informacji dla osób poszukujących informacji na temat tego zagadnienia. Warto jednak odnotować, że najlepszym sposobem na uzyskanie wiedzy na temat leczenia braków w uzębieniu jest konsultacja z lekarzem dentystą.

Diagnostyka

Procedura implantologiczna w uproszczeniu składa się z trzech etapów – diagnostyki, zabiegu oraz okres gojenia. W ramach diagnostyki lekarz i pacjent w gabinecie stomatologicznym (np. implanty warszawa) omawiają zakres planowanego zabiegu i ustalają plan przed jego wykonaniem. Aby zdecydować, czy zabieg jest bezpieczny, lekarz musi ustalić stan zdrowia pacjenta, w tym jakie choroby i inne czynniki są przeciwwskazaniem do wszczepienia implantu. Kwalifikacja do wszczepienia implantu jest oparta na badaniach i wywiadzie lekarskim. Poza tym, przed wykonaniem zabiegu wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie. Podczas rozmowy oraz badań lekarz musi wziąć pod uwagę ewentualne przeciwwskazania (takie jak choroby przewlekłe, nowotwory, ciąża oraz młody wiek pacjenta) zanim wyrazi zgodę na zabieg implantacji.

Implantacja i gojenie

Implantacja, która polega na wprowadzeniu implantu do szczęki lub kości żuchwy. Jest to proces wykonywany przez wykwalifikowanego chirurga stomatologa. Po zabiegu czas gojenia tkanek dziąsła trwa zwykle od 10 do 14 dni, lecz integracja implantu z kością to proces długofalowy, który może trwać nawet sześć miesięcy. Poza tym, trzeba odnotować, że implantacja może spowodować uszkodzenie tkanki kostnej, która również potrzebuje czasu na zagojenie.

Co ciekawe, w większości przypadków implanty są dobrze przyjmowane przez ludzki organizm i ściśle współpracują z kością. Aby proces się powiódł, ważne jest, aby pacjent dbał o swoje zdrowie po zabiegu. Ogólna higiena i pielęgnacja jamy ustnej to istotny aspekt wpływający na udaną implantacje zęba. Konieczne są także regularne wizyty kontrolne u dentysty. Oczywiście dokładne zalecenia dotyczące pielęgnacji po wykonanym zabiegu przekazuje lekarz dentysta (np. dentysta Ursynów).

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne