Strona głównaZdrowieCzym charakteryzują się implanty stomatologiczne?

Czym charakteryzują się implanty stomatologiczne?

Implant stomatologiczny oraz proteza to sposób na radzenie sobie z utratą uzębienia. Należy wiedzieć, że pomiędzy implantem a nieco popularniejszą protezą istnieje sporo istotnych różnic i właśnie te różnice przedstawiamy w niniejszym artykule. Ponadto przedstawiamy kilka podstawowych faktów na temat implantów, które jeszcze kilka lat temu uchodziły za mało ekonomiczne i trudno dostępne rozwiązanie tymczasem obecnie coraz więcej pacjentów decyduje się właśnie na implanty.

Protezy oraz implanty stomatologiczne

Braki w uzębieniu mogą utrudniać mowę, powodować zmiany w mimice twarzy a nawet prowadzić do nasilających się bólów głowy. Natomiast długotrwałe braki w uzębieniu mogą być przyczyną zaniku kości. Między innymi z tych powodów pacjenci zmagający się z brakami uzębienia decydują się na protezy lub implanty stomatologiczne.

Proteza to element, który nakłada się na dziąsła w celu uzupełnienia brakujących zębów. Jest to element wykonany z porcelany lub akrylu. Nakładanie protezy jest wykonywane przy użyciu specjalistycznych kremów mocujących lub alternatywnie można oprzeć protezę na metalowej konstrukcji.

W przypadku implantów element zastępujący zęby jest wkręcany w żuchwę lub w kości szczęki co sprawia, że implant zastępuje nie tylko ząb, ale także pełni rolę korzenia zębowego. Implanty są wykonane z tytanu, który jest tolerowany przez organizm. Czasami można także się spotkać z implantami cyrkonowymi o wysokiej biokompatybilności.

Implanty – co należy o nich wiedzieć?

W większości przypadków (ponad 90%) implanty dobrze się przyjmują i są poprawnie zintegrowane z kością dzięki czemu mogą służyć nawet dożywotnio. Jednak trzeba odnotować, że nie każdy pacjent kwalifikuje się do wszczepienia implantów. Przed rozpoczęciem zabiegu należy przejść kwalifikację do zabiegu, która przede wszystkim polega na wykonaniu zdjęcia RTG oraz szczegółowej konsultacji z stomatologiem (np. implanty warszawa). Najczęstsze przeciwskazania to ciąża, zbyt młody wiek lub różnego rodzaju choroby (np. cukrzyca lub choroby nowotworowe). Samo wykonanie zabiegu nie oznacza sukcesu. Bardzo ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne