Strona głównaModaJak prawidłowo dobrać biustonosz?

Jak prawidłowo dobrać biustonosz?

Prawidłowe dobieranie biustonosza to temat rzeka. Na ten temat powstało mnóstwo poradników i teorii. Tak naprawdę najważniejszą zasadą jest ta, żeby nosić taki biustonosz, w którym można się poczuć wygodnie, swobodnie i kobieco. W niniejszym artykule mimo wszystko delikatnie bardziej przyglądamy się temu jak prawidłowo dobrać biustonosz. Zapraszamy do zapoznania się z wskazówkami, o których warto pamiętać podczas zakupu biustonosza.

Na początek warto odnotować, że dopasowanie biustonosza do sylwetki ma realny wpływ na nasze zdrowie. Szacuje się, że nawet 4 na 5 polek może mieć nieprawidłowo dopasowany biustonosz co przekłada się na problemy z bólem kręgosłupa, ramion oraz pleców.

Uniwersalne wskazówki:

  • Ramiączka powinny delikatnie okalać skórę. Ramiączka nie służą do dźwigania piersi, dlatego nie należy regulować ich tak aby powodowały dyskomfort.
  • Miseczka nie może być zbyt ciasna. Często popełnianym błędem jest kupowanie biustonoszy ze zbyt małą miseczką. Miseczka powinna delikatnie obejmować całą pierś bez ucisku. Najlepiej, gdy biustonosz jest zapinany na średnie zapięcie (nie najciaśniejsze lub najluźniejsze). Trzeba wziąć pod uwagę, że po kilku praniach materiał może się delikatnie rozejść.
  • Pomiar obwodu powinien być wykonywany na wydechu. Od uzyskanego wyniku należy odjąć około 5-10cm. Oznacz to, że jeśli w obwodzie zostało zmierzone 80 centymetrów to odpowiedni będzie stanik w rozmiarze 75 lub 70.

Wskazówki dla pań z dużym biustem:

W przypadku dużego biustu można postawić na delikatne dekolty w kształcie litery V, raczej bez śmiałych dodatków. W przypadku wydanego biustu dobrze się sprawdzają bluzki z pionowymi stebnowaniami. W tym przypadku raczej nie ma potrzeby stosowania falbanek oraz innych śmiałych dodatków.

Wskazówki dla pań z małym biustem:

Z kolei u pań z mniejszym biustem można postawić na nieco więcej odwagi np. w postaci koronki lub falbanki. Dekolt może być okrągły, natomiast biustonosz powinien w tym wypadku spełniać rolę uwydatnienia miseczek.

Więcej na temat prawidłowego dobierania biustonosza można przeczytać na http://bieliznabazarek.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne