Strona głównaZdrowieKursy dla fizjoterapeutów

Kursy dla fizjoterapeutów

Fizjoterapia gwałtownie się rozwija, co spowodowane jest w dużej mierze starzeniem się społeczeństwa. W naszym społeczeństwie jest coraz więcej osób, które korzystają z usług wykwalifikowanych fizjoterapeutów. To również ogromne wyzwanie dla rehabilitantów, którzy stale powinni powiększać swoją wiedzę, by lepiej odpowiadać na potrzeby pacjentów.

 

Kariera fizjoterapeuty

Zawód, jakim jest fizjoterapeuta, nie jest prosty. Najpierw studia, a w dalszej kolejności wiele bardzo skomplikowanych i długich praktyk. Po ukończeniu studiów i odbyciu praktyk można przystąpić do pomagania pacjentom. Jednak samo ukończenie studiów w tym zawodzie nie jest wystarczające. Obecnie ta dziedzina medycyny przechodzi ogromny rozwój, zarówno pod względem technicznym, jak i nowych technik. Nowoczesne rozwiązania pomagają znacznie szybciej doprowadzić pacjentów do zdrowia, co powinno stanowić główne założenie podczas podejmowania tego typu pracy. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby mimo ukończenia studiów, korzystać z wielu kursów dla fizjoterapeutów, które organizowane są w wielu polskich miastach, jak na przykład Katowice.

 

Nowoczesne kursy dla fizjoterapeutów

Obecnie powstaje coraz więcej metod, które dużo szybciej i lepiej pomagają pacjentom – powodują, że dużo rzadziej dochodzi do nawrotów chorób oraz urazów. Obecnie najbardziej popularne kursy dla fizjoterapeutów to między innymi:

  • Manipulacja Powięzi

To technika manualna, która pozwala zwalczyć różnego pochodzenia dolegliwości bólowe. Została stworzona przez włoskiego rehabilitanta Luigi Stecco. Metoda polega na stymulowaniu punktów na naszym ciele, które pokrywają się z miejscami ważnymi w akupunkturze.

  • Neurodynamika Kliniczna NDS

Ta metoda pozwala na leczenie układu nerwowego. Dzięki stosowaniu tej metody możemy pomóc pacjentom w uwolnieniu się od bólu czy zwiększeniu zakresu ruchu ciała.

  • NeuroLock

Ta metoda pozwala poprawić reaktywność nerwowo-mięśniową ciała. Bardzo ważna jest przede wszystkim diagnostyka oraz bezbolesna terapia. NeuroLock pozwala walczyć z dolegliwościami bólowymi, sztywnością mięśniową oraz wieloma ograniczeniami bólowymi.

  • Neurorevolution

To dość młoda technika, ponieważ narodził się w 2011 roku. Skupia się na działaniu ośrodku ruchu naszego organizmu. Dedykowana jest szczególnie osobom, u których doszło do urazów w wyniku aktywności fizycznej. Pozwala walczyć z kontuzjami oraz zmęczeniem mięśni.

  • Propprioceptive-Deep Tendon Reflex

Została opracowana przed chirurga ortopedę Jose Palomara Levera. P-DTR skupia się głównie na diagnostyce oraz poprawie funkcji układu mechanorecepcyjnego.

Jak widać, istnieje i wciąż powstaje bardzo wiele technik, które mają za zadanie pomóc pacjentom w powrocie do zdrowia. Dlatego właśnie tak ważne są kursy dla fizjoterapeutów, które mają poprawić funkcjonowanie i jakość życia pacjentów.

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne