Strona głównaZdrowiePiękne paznokcie, jak o nie dbać?

Piękne paznokcie, jak o nie dbać?

Mocne, piękne paznokcie są ozdobą dłoni bez względu na to, czy wolimy ich naturalny, schludny wygląd, czy też pokrywamy je pięknymi kolorami. Jeśli chcemy, aby wyglądały schludnie i elegancko muszą one być przede wszystkim zdrowe, bez widocznych przebarwień i nierówności. Nic tak nie rujnuje wyglądu manicure, jak kruchy, połamany paznokieć z przebarwieniami. Jak wzmocnić paznokcie, aby stały się naszym atutem?

Koniec z łamliwością paznokci

Łamliwe paznokcie to problem, który przydarza się wielu kobietom. Często są na tyle kruche, że potrafią pękać przy najmniejszym uderzeniu. Aby zwalczyć ten uciążliwy problem, musimy działać kompleksowo. Prawidłowe odżywienie organizmu wpływa na stan i wygląd płytki paznokcia. Zdrowe paznokcie wymagają odpowiednio zbilansowanej diety bogatej w witaminę B7, B9 B12, kolagen, kwas foliowy, żelazo, magnez, kwasy tłuszczowe Omega-3 oraz cynk. Bardzo ważne jest też nawodnienie organizmu, picie co najmniej 1,5-2 litrów wody dziennie. Dzięki zdrowej diecie paznokcie pozostaną mocne i odżywione. Warto również sięgnąć po balsamy lub sera do paznokci, które pomagają wzmacniać je od zewnątrz, jednocześnie nadając im lśniący, zadbany wygląd.

Problem plam na paznokciach

Białe plamy na paznokciach to nie tylko problem estetyczny, świadczyć mogą też o przebiegającej chorobie. Pojawić się mogą na jednym bądź na paru paznokciach oraz przyjąć formę pojedynczych plam lub całych skupisk. Mogą powstać na skutek uszkodzenia mechanicznego poprzez uderzenie, ucisk. Warto jednak wiedzieć, że często oznaczają niedobory składników odżywczych i mineralnych w organizmie. W niektórych przypadkach mogą świadczyć o przebiegającej chorobie nerek, wątroby czy infekcji grzybiczej. Jeśli chcemy zwalczyć ten wstydliwy problem, warto przede wszystkim skupić się na znalezieniu jego przyczyny.

Zarówno problem łamliwych paznokci, jak i pojawiających się na nich plam jest mocno związany z odżywieniem naszego organizmu. Poprzez obserwację paznokci jesteśmy w stanie szybko zauważyć niepokojące objawy chorób oraz niedoborów składników odżywczych. Piękne, zadbane paznokcie to kompleksowa praca oparta na zdrowej, zbilansowanej diecie, którą czasami można także wspierać odpowiednio dobraną suplementacją.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne