Strona głównaDzieciJak zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży samochodem?

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas podróży samochodem?

Podróżowanie z dziećmi może być stresujące, ale nie musi. Podróżowanie z maluchami wymaga dodatkowej ostrożności i planowania, ale możesz uniknąć wielu powszechnych problemów, stosując się do tych prostych wskazówek.

Zamontuj fotelik samochodowy lub podkładkę do siedzenia z tyłu pojazdu

Dlaczego z tyłu? Ponieważ bezpieczniej i wygodniej jest dziecku jeździć w foteliku ustawionym przodem do kierunku jazdy, zwłaszcza gdy ma mniej niż 4 lata. Jeśli jednak musisz używać fotelika dla przedszkolaka podczas długich podróży, umieść go za kierowcą (i z dala od poduszek powietrznych). Dziecko powinno mieć również pas bezpieczeństwa przeznaczony dla dzieci – jest on delikatnijejszy i w razie konieczności użycia, nic nie zrobi dziscku. Pasy dla dorosłych są mocniejsze i moga połamać dziecku nawet kości przy uderzeniu.

Jeśli masz aktywnego malucha, który chce być z mamusią i tatusiem, rozważ możliwość zapięcia go z przodu, dopóki nie będzie w stanie siedzieć samodzielnie bez konieczności ciągłej uwagi.

Zawsze używaj fotelika samochodowego

Niezależnie od tego czy jedziesz na długie dystanse czy do pobliskiego sklepu. Dziecko powoinno zawsze jeździć w przystosowanym do wieku, wagi foteliku samochodowym.

Niemowlęta powinny jeździć w foteliku tyłem do kierunku jazdy do ukończenia drugiego roku życia lub do osiągnięcia maksymalnego wzrostu/wagi dozwolonego przez fotelik samochodowy. Dziecko powinno jeździć w foteliku samochodowym ustawionym przodem do kierunku jazdy z uprzężą tak długo jak to możliwe, aż będzie miało co najmniej cztery lata.

Nie montuj fotelika samochodowego przed poduszką powietrzną

Oprócz niebezpieczeństw związanych z podróżowaniem z niemowlęciem, istnieją pewne obszary, które mogą być bardziej niebezpieczne niż inne. W szczególności ważne jest, aby unikać instalowania fotelika samochodowego przed poduszką powietrzną. Jeśli to zrobisz, Twoje dziecko znajdzie się bezpośrednio przed rozwijającą się poduszką i może doznać obrażeń. Aby temu zapobiec, nie instaluj fotelika samochodowego tuż obok miejsca, w którym siedzisz: zamiast tego przesuń go w kierunku środka lub po stronie pasażera, aby ryzyko było mniejsze, gdyby coś się stało w czasie podróży.

Zawsze upewnij się, że Twoje dzieci są zapięte podczas podróży, nawet krótkich.

  • Zawsze upewnij się, że twoje dzieci są zapięte podczas podróży, nawet krótkich. Nawet jeśli jest to tylko wycieczka do supermarketu, chcesz się upewnić, że są bezpieczne. Może to być sparawa życia dla nich, jeśli dojdzie do wypadku.
  • Dzieci powinny być przypięte pasami przez cały czas podróży; dotyczy to sytuacji, gdy pojazd jest zatrzymany, w ruchu, a także w nocy. Dzieci jadące w pojazdach, które nie są zapięte, ryzykują obrażenia lub śmierć w wyniku upadku lub zderzenia z innymi przedmiotami w pojeździe, takimi jak siedzenia lub okna.

Podsumowanie

Istnieje wiele sposobów, w jaki możesz zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom podczas podróży. Zawsze należy podjąć dodatkowe środki ostrożności podczas podróży z dzieckiem. Nigdy nie należy zostawiać ich samych w samochodzie lub nawet wewnątrz pojazdu, gdy jest on uruchomiony. Zawsze zapinaj pasy bezpieczeństwa, niezależnie od tego jak krótka lub długa będzie podróż.

Wpis przygotowany przez przedszkole wola  https://epicprzedszkole.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne