Strona głównaUncategorizedW trosce o zdrowe kosmyki - kosmetyki do włosów

W trosce o zdrowe kosmyki – kosmetyki do włosów

Lśniące, zdrowe, gęste włosy są atrybutem kobiecości i powszechnie kojarzą się z atrakcyjnością. Stąd kobiety od tysięcy lat poszukują sposobów na poprawienie ich kondycji. W starożytności do pielęgnacji włosów wykorzystywano miód, pasty roślinne, glinki i minerały. Obecnie w zależności od potrzeb włosów można wybierać z wielu linii kosmetyków do włosów, które zaprojektowane są w taki sposób, by odpowiadać na potrzeby osób, chcących zadbać o swoje włosy. 

Pielęgnacja włosów to podstawa ich dobrego wyglądu

Kosmetyki do włosów to już nie tylko odżywka i szampon. Obecnie na sklepowych półkach i w sklepach internetowych można wybierać spośród wielu serii i różnych typów produktów. Konsumentki najczęściej spotykają się z kosmetykami do włosów:

  • farbowanych – kosmetyki tych linii zawierają składniki nabłyszczające, domykające łuski włosów, czasem pigmenty i barwniki pomagające utrzymać efekt farbowania aż do następnej wizyty u fryzjera.
  • przesuszonych – zwykle obfitują w oleje i składniki nawilżające, których potrzebują włosy suche z natury lub zniszczone wielokrotnym rozjaśnianiem. Po kosmetyki do włosów przesuszonych możesz sięgnąć również wczesną jesienią – tuż po zakończeniu sezonu kąpieli słonecznych.
  • matowych – przyczyną matu są niedomknięte łuski włosowe, suchość, szczególna tekstura włosów. Pielęgnacja nabłyszczająca obejmuje wiele etapów – od mycia szamponem, regeneracji maskami i  odżywkami, aż po kosmetyki stylizujące np. serum, kremy, pasty, olejki.
  • kręconych – pomagają w definiowaniu skrętu i nabłyszczeniu loków.
  • bez objętości – unoszą u nasady i często zawierają składniki takie jak biotyna czy wyciągi roślinne (skrzyp, pokrzywa, czarna rzepa), które doraźnie zwiększają objętość i stymulują wzrost włosów.

Stylizacja jako wisienka na torcie

Podstawą dobrego wyglądu włosów jest odpowiednia pielęgnacja kosmetykami przeznaczonymi do danego typu włosa, nie należy jednak zapominać o kosmetykach stylizacyjnych. Aby zapewnić włosom blask i sprężystość sięgnij po krem, olejek lub serum. Dzięki nim efekt pielęgnacji będzie bardziej widoczny, a włosy zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi – słońcem, wiatrem, plątaniem.

Więcej na: https://primahair.pl/pl/c/Just-Smooth/134

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne