Strona głównaUrodaNie bójmy się botoksu

Nie bójmy się botoksu

Wokół botoksu, czyli toksyny botulinowej, narosło wiele mitów. Obawiamy się skutków ubocznych kuracji, takich jak zanik mimiki twarzy. Ale te obawy są bezzasadne. Dobrze wykonany zabieg ostrzyknięcia botoksem przyniesie nam wiele korzyści. Nasza twarz będzie odprężona, dzięki czemu będziemy wyglądać młodziej.

Jakie są zalety botoksu

Stosowanie botoksu kojarzy nam się z medycyną estetyczną. Warto jednak pamiętać, że stosuje się go także w celach leczniczych, na przykład aby ograniczyć nadpotliwość. Jednakże większość osób decyduje się na użycie botoksu w celu wygładzenia zmarszczek. Szczególnie dobrze działa on na tzw. kurze łapki oraz zmarszczki na czole czy pomiędzy brwiami. Substancja działa nawet na bardzo głębokie zmarszczki. Zabieg polega na precyzyjnym wstrzyknięciu toksyny botulinowej, specjalną strzykawką z bardzo cieniutką igiełką, w konkretny mięsień twarzy. Po zabiegu nie należy się pochylać, żeby nie doszło do przemieszczenia się substancji na sąsiadujące mięśnie. Zabieg nie jest bolesny i zazwyczaj trwa około 15 minut. Prawidłowo wykonany, nie powoduje skutków ubocznych. Warto wybrać się do dobrego salonu kosmetycznego, w którym zostanie dobrana odpowiednia dawka substancji a zabieg przebiegnie bez komplikacji.

Plusem stosowania botoksu jest jego cena, zdecydowanie niższa od ceny operacji plastycznej. Poza tym, nie jest to zabieg nieodwracalny. Zawsze możemy zrobić sobie od niego przerwę. Efekt widoczny jest już po kilku dniach, a utrzymuje się od 4 do 9 miesięcy. Z każdym kolejnym zabiegiem działanie substancji wydłuża się, gdyż zmarszczki nie utrwalają się a skóra jest bardziej wygładzona. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennych aktywności. Zaleca się unikanie bardzo wysokich lub bardzo niskich temperatur i, ewentualnie, rezygnację z makijażu na kilka dni po zabiegu. Poza tym jednak, ostrzyknięcie botoksem nie powoduje powstania nieestetycznych siniaków albo innych zmian, które powodowałyby konieczność pozostawania w domu.

Jak widać, nie trzeba się bać botoksu. Dzięki niemu możemy dłużej cieszyć się gładką, odprężoną skórą.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne