Strona głównaModaWybieranie sukni ślubnej - o czym trzeba pamiętać

Wybieranie sukni ślubnej – o czym trzeba pamiętać

Planując ślub jedna z najważniejszych rzeczy dla panny młodej to wybór sukni ślubnej. W głowie pojawiają się pytania czy lepiej kupić gotową kreację, czy uszyć na miarę. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje plusy. Suknie ślubne szyte dla konkretnej panny młodej będą zdecydowanie lepiej dopasowane, ale i droższe. Niezależnie od decyzji w tym zakresie, wybierając najważniejszą sukienkę w życiu, warto pamiętać o kilku zasadach.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze sukni ślubnej

Planując ślub trzeba ustalić budżet i pamiętać, że suknia ślubna to nie jedyna rzecz potrzebna w garderobie panny młodej. Buty, bielizna czy biżuteria to też wydatek i trzeba wszystko rozplanować tak, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu przed ślubem. Poza tym każda kobieta powinna wybierać suknię ślubną pasującą do jej figury. Jest to jeden z najważniejszych aspektów. Krój sukienki dobrze leżący na koleżance niekoniecznie będzie dobrze wyglądać na innej dziewczynie. Dobrze więc wybrać się na poszukiwania wymarzonej sukni z przyjaciółką albo mamą, które będą pełnić rolę doradcy. Pomogą one spojrzeć obiektywnie i ocenić czy dana sukienka pasuje do figury przyszłej panny młodej. Warto też posłuchać rad konsultantek pracujących w salonach sukien ślubnych. Myśląc o swoim wyborze trzeba pamiętać, że w sukience spędza się wiele godzin. Dlatego kwestia użytego materiału jest niebagatelna.

Trochę eksperymentów nie zaszkodzi

Często przyszła panna młoda ma swój konkretny pomysł na kreację. Jednak warto przymierzyć więcej sukien ślubnych o różnych krojach i kolorach, żeby wybrać tę jedyną. Czasami drogą eksperymentu wpadnie się na idealny model świetnie leżący na ciele dziewczyny. Zabierając się za wybór sukienki odpowiednio wcześniej, jest czas na poszukiwania. Na pewno w którymś z salonów znajdzie się wymarzona suknia. W połączeniu z butami, biżuterią, fryzurą i makijażem efekt będzie zachwycający i dzień ślubu pozostanie na długie lata miłym wspomnieniem. A oglądając później zdjęcia, mężatka będzie zadowolona, że spośród mnóstwa sukien ślubnych, wybrała właśnie tę jedyną.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne