Strona głównaUncategorizedImplanty zębowe jako sposób na zdrowy, szeroki uśmiech

Implanty zębowe jako sposób na zdrowy, szeroki uśmiech

Stomatologia wychodzi z coraz szerszą ofertą pomocy w problemach z uzębieniem. Zależy nam na ładnym uśmiechu, ponieważ podnosi on pewność siebie, co jest pomocne w życiu codziennym. Najważniejsza jest świadomość, że lepiej zapobiegać niż leczyć, a uchronią od tego tylko regularne wizyty u dentysty. Zakłada się, że powinny mieć one miejsce średnio co pół roku. Często problem, którego nie odczuwamy może zostać szybko wychwycony przez stomatologa i przez niego naprawiony, zanim dojdzie do ostateczności i konieczności usunięcia zęba. Zapominamy, że to nie ból powinien kierować nas na wizytę do profesjonalisty. Codzienna dbałość o higienę jamy ustnej jest także nieodzownym obowiązkiem. Powinniśmy szczotkować zęby dwa razy dziennie oraz używać nici dentystycznych. 

Implanty zębowe

Kiedy dojdzie do sytuacji bez wyjścia, czyli utraty uzębienia możemy borykać się z szeroką skalą problemów. Mieć problemy z mówieniem, częste bóle głowy, zmiany mimiki twarzy, a przede wszystkim trudności w spożywaniu pokarmu. Ostatecznie nawet zanik kości. Na szczęście możemy znaleźć pomoc w dziedzinie jaką jest stomatologia – rozwiązanie w formie implantu.

Nie można pominąć faktu, że implanty stomatologiczne oraz protezy różnią się od siebie dość znacząco. Proteza nakładana jest tylko na dziąsło i mocowana na przykład za pomocą specjalnego kremu natomiast implant to rzecz trwała, wykonany jest z tytanu tolerowanego przez organizm, wwiercany w kość (zastępuje to korzeń poprzedniego zęba). W ponad 90 procentach przypadków implanty przyjmują się dobrze i mogą służyć człowiekowi nawet dożywotnio. Przed tym zabiegiem trzeba przejść kwalifikację, wykonanie zdjęcia RTG i szczegółową konsultację ze stomatologiem (np. gabinet dentystyczny Ursynów). Przeciwwskazaniem do wszczepienia implantu może być ciąża, zbyt młody wiek lub choroby takie jak cukrzyca albo nowotwór. Dlatego ważny jest odpowiedni wywiad i profesjonalne podejście do pacjenta (np. implanty Warszawa).

Lepiej zapobiegać niż leczyć

   Zawsze pamiętajmy, że poważnym interwencjom można zapobiec. Poza sytuacjami krytycznymi, kiedy usunięcia zęba nie da się uniknąć (jak na przykład ulegnięcie wypadkowi). Higiena i troska o regularne wizyty u stomatologa to podstawa, do której zachęcamy.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne