Strona głównaUncategorizedWybór firany – na co zwrócić uwagę

Wybór firany – na co zwrócić uwagę

Firany są tak podstawowym dodatkiem aranżującym wnętrza że znajdziemy je niemal w każdym polskim domu. Firana poza niewątpliwie dużym wpływem na wystrój pomieszczenia stanowi także element funkcjonalny zasłaniający okno przed światłem. Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając firanę? Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych wskazówek

Wysokość firan

Do jakiej wysokości mają sięgać firany? Czy mają zasłaniać połowę okna czy może całość aż do połogi/parapetu? Co ciekawe w zależności od preferencji firany dobrze się prezentują zarówno gdy kończą się przed linią parapetu jak i gdy znacznie przekraczają parapet i na swój sposób zasłaniają dekoracje okienne. W zależności który wariant wybierzemy znacznie wpływamy na ilość światła dopływającego do środka dlatego warto tą kwestię dobrze przemyśleć. W przypadku małych pomieszczeń warto zasłonić niemal całe okno tak aby osłonić się przed wzrokiem sąsiadów. W przypadku większych pomieszczeń możemy sobie pozwolić na mniejsze firanki wpuszczające większą ilość światła.

Pomarszczenie

Sposób pomarszczenia mocno wpływa na aranżację całego mieszkania dlatego warto wybrać coś co będzie spójne z resztą wystroju i zarazem nada ciekawego charakteru pomieszczeniu. W przypadku nowoczesnych pokoi polecamy proste minimalistyczne firanki. Natomiast w przypadku klasycznych bogato zdobionych wnętrz warto pomyśleć o lekko fikuśnym pomarszczeniu.

Wybór karnisza i upięcie firan

Karnisz to niewielki dodatek, który potrafi wpłynąć na aranżację w naprawdę imponujący sposób. Wybierając karnisz trzeba także zwrócić uwagę na sposób zawieszenia firany. Z reguły mamy do wyboru taśmę, szelki lub kółka.

Podsumowanie

Podsumowując, najważniejsze jest wykonanie dokładnych pomiarów tak aby tkaniana idealnie wpasowała się w wielkość okna i wielkość pomieszczenia. Po drugie ważny jest wybór stylu w jakim urządzamy mieszkanie. Trzeba tak dobrać firany aby spójnie komponowały się z resztą mieszkania. Po trzecie zakup firan powinien być spójny z wyborem dodatków w postaci karnisza, zasłon oraz upięcia. Jednocześnie trzeba pomyśleć o sposobie zapięcia firan oraz ich wielkości (mając na uwadze doświetlenie pomieszczeń oraz zachowanie prywatności).

Więcej na temat wyboru firan na: https://kasandra.com.pl/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne