Strona głównaDzieciWyprawka do żłobka - co powinno się w niej znaleźć?

Wyprawka do żłobka – co powinno się w niej znaleźć?

Wybór żłobka to nie lada wyzwanie. Jednak to nie kończy podejmowania ważnych decyzji. Równie istotną kwestią jest przygotowanie wyprawki do żłobka dla malucha. Nie jest to wcale taka łatwa sprawa jak mogłoby się wydawać. Wybrać trzeba naprawdę sporo rzeczy. Dlatego warto wiedzieć czego nie może zabraknąć w wyprawce.

Obuwie

Niezależnie od tego, do jakiego żłobka maluch będzie uczęszczał. Czy będzie to żłobek w Konstancinie czy w jakimkolwiek innym miejscu, zawsze potrzebne będzie obuwie na zmianę. To jeden w najważniejszych elementów składających się na wyprawkę do żłobka. W związku z tym, że maluch będzie przebywał w przedszkolu przynajmniej kilka godzin, obuwie musi być bardzo dobrze dopasowane. Wszystko po to, aby stopy dziecka nie męczyły. Dobrym rozwiązaniem będzie zakup bucików z twardą zapiętką i antypoślizgową podeszwą. Oprócz tego buciki powinny być także przewiewne.

Ubranka

Kompletując wyprawkę do żłobka nie można zapomnieć także o zapasowych ubrankach. Dobrze jest przygotować 2-3 komplety ubranek. Na każdy taki komplet składać powinny się takie ubranka jak body z długim i krótkim rękawem, bluzki z długim i krótkim rękawem, spodenki, sweterek lub cieplejsza bluza oraz skarpetki. W przypadku dzieci, które nie noszą już pieluch nie można zapomnieć o majteczkach. Jeśli jednak dziecko wciąż chodzi w pieluszkach, wówczas dobrze jest spakować kilka sztuk więcej. To na pewno nie zaszkodzi, a nigdy nie wiadomo czy dodatkowa sztuka się nie przyda.

Artykuły higieniczne

Wyprawa do żłobka musi zawierać także artykuły higieniczne. Podstawa to zestaw do mycia zębów, czyli pasta, szczoteczka i kubeczek. Ważne, aby była to pasta bezpieczna dla dziecka. Nie powinna zawierać fluoru, konserwantów, cukru i sztucznych barwników. Dobrze jeśli będzie to pasta smakowa. W zestawie nie może także zabraknąć ręcznika, chusteczek higienicznych oraz grzebienia.

Leżakowanie

Jeśli mowa o żłobku to i o leżakowaniu. Do tego maluch także musi być odpowiednio przygotowany. Dlatego do wyprawki dołożyć trzeba takie rzeczy jak poduszkę, kołderkę, prześcieradło, poszewkę i kocyk. Warto, aby dziecko zabierało do żłobka również swoją ulubioną maskotkę, dzięki której maluch szybciej zasypia.
Artykuł przygotowany w porozumieniu ze Żłobkiem Świat Dziecka: http://przedszkoleswiatdziecka.edu.pl/o-zlobku/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne