Strona głównaDzieciCzym się kierować przy zakupie łóżeczka dla niemowląt?

Czym się kierować przy zakupie łóżeczka dla niemowląt?

Łóżeczka dla niemowląt to temat, który najczęściej przewija się przez wszystkie parentingowe fora, blogi, czy kanały na Youtubie i Instagramie. Nic dziwnego, ponieważ zakup łóżeczka dla niemowląt to sprawa najważniejsza, gdyż Maluch przez pierwsze miesiąca swojego życia będzie tam spędzał od 16 do 20 godzin na dobę!

Wybór łóżeczka dla niemowląt powinien zależeć od sposobu życia przyszłych rodziców. Najczęstszym wyborem jest oczywiście łóżeczko drewniane, natomiast gdy rodzice mają pracę, która wiążę się z częstymi wyjazdami, lub po prostu lubią podróżować, wówczas dobrym pomysłem jest zakup łóżeczka dla niemowląt turystycznego. Takie łóżeczka są wygodne, lekkie i łatwe w rozkładaniu, czy transportowaniu. Złożone łóżeczko turystyczne zajmuje mało miejsca w bagażniku.

Natomiast jeżeli przez pierwszy okres życia Malucha nie planujemy podróży, ani transportowania dziecka np do dziadków wtedy najlepszym rozwiązaniem jest łóżeczko stacjonarne, drewniane, które będzie rosło wraz z dzieckiem. Przy wyborze najlepiej kierować się następującymi aspektami:

  • Ilość miejsca. Najpopularniejsze wymiary łóżeczek dla niemowląt to 120×60 cm lub 140×70 cm, wybierzmy zatem takie, które nie zagraci całego pokoju, a zostawi troszkę miejsca na dywanowe zabawy z maluszkiem.
  • Możliwość wyjmowania szczebelków. Najlepiej jest wybrać takie łóżeczko dla niemowląt, które ma możliwość wyjmowania szczebelków, dzięki temu posłuży rodzicom na dłużej.
  • Regulacja wysokości. W kryteriach powinna się znaleźć na szczycie, ponieważ dzięki tej regulacji, łóżeczko dla niemowląt ugości w domu na dłużej. Wysoki poziom jest dobry dla noworodków i dla rodziców, którzy co chwile wyciągają dziecko z łóżeczka i nie muszą się schylać. Starsze dzieci są bardziej ruchliwie i chcą mieć więcej miejsca, więc obniżenie poziomu łóżeczka będzie koniecznością.

Nie należy zapominać o bezpieczeństwie łóżeczka dla niemowląt. Należy zwrócić uwagę, czy łóżeczko posiada atest i spełnia  Europejskie Normy Bezpieczeństwa. Takie normy regulują m.in materiały z jakich łóżko zostało zrobione. Powinno się unikać takich, które zostały stworzone ze słabych materiałów i negatywnie wpływają na stabilność konstrukcji.

 

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne