Strona głównaUrodaJak zarządzać salonem fryzjerskim/kosmetycznym?

Jak zarządzać salonem fryzjerskim/kosmetycznym?

Zarządzanie salonem fryzjerskim oraz kosmetycznym tak samo jak zarządzanie każdą inną firmą składa się z wielu powiązanych ze sobą obszarów. W przypadku salonów fryzjerskich i kosmetycznych rozwiązania informatyczne nie są jeszcze tak bardzo popularne jak w innych firmach usługowych. Trend ten jednak sukcesywnie się zmienia i takie rozwiązania jak program do gabinetu kosmetycznego są spotykane i z powodzeniem użytkowane coraz częściej.

Kalendarz do rezerwacji wizyt

Mówiąc o informatyzacji biznesu tego typu trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na rozwiązanie problemu rezerwacji wizyt. Rezerwacje telefoniczne owszem działają całkiem nieźle i raczej nic nie wskazuje na to by rezerwacje online miały je zastąpić. Jednak trzeba zgodzić się z tym, że salony wykorzystujące kalendarz online są postrzegane jako bardziej nowoczesne i często dzięki temu zyskują nowych klientów. Szczególnie młodzi ludzie lubią rezerwować wizyty przez Internet. Rezerwacja pokoi hotelowych przez Internet stała się standardem. Czy taką sama przyszłość czeka wizyty w salonach kosmetycznych/fryzjerskich? Naszym zdaniem wszystko wskazuje na to, że tak.

Ponadto, sprawnie działający kalendarz online powiązany z powiadomieniami sms pozwala skutecznie zarządzać anulacjami. Wiele salonów potwierdza, że dzięki zastosowaniu kalendarza online łatwiej ustrzec się tak zwanych „okienek” czyli momentów, w których nie ma klienta z powodu anulowania wizyty. Kalendarz inteligentnie dopasowuje anulowane wizyty i na ich miejsce pozwala wpisać nowe. Niestety proces ten jest trochę trudniejszy w realizacji, gdy dysponujemy tradycyjnym kalendarzem w postaci kartki i długopisu.

Pozostałe rozwiązania informatyczne przydatne w salonie kosmetycznym & fryzjerskim

Zarządzanie salonem kosmetycznym/fryzjerskim oczywiście wymaga znacznie więcej rozwiązań informatycznych niż sam kalendarz do rezerwacji wizyt. Dobrze dobrane oprogramowanie może zarządzać pracownikami (ustalanie zadań oraz grafiku), może tez spełniać rolę oprogramowania finansowego (jeśli dany salon nie korzysta z zewnętrznej księgowości). Ponadto, oprogramowanie tego typu bardzo często służy jako alternatywa dla uniwersalnych rozwiązań CRM. Szczególnie ciekawe są oprogramowania dla salonów kosmetycznych/fryzjerskich, które pozwalają na wysyłanie wiadomości SMS do stałych klientów.

Podsumowując, naszym zdaniem oprogramowanie pomagające w zarządzaniu salonem kosmetycznym/fryzjerskim to rozwiązanie, które jest absolutnym „must have” w każdym nowoczesnym salonie.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne