Nietrzymanie moczu może wynikać z wielu czynników – przebytych chorób, zaburzeń w funkcjonowaniu zwieraczy, stresu czy dojrzałego wieku. Nie należy ignorować tego problemu, ponieważ może się on rozwijać i prowadzić do poważnych konsekwencji. Na co dzień w rozwiązaniu problemu przydatne będą wkładki urologiczne, które zapewnią komfort i higieniczność.
Czym różnią się wkładki urologiczne od podpasek?
Wiele osób w dalszym ciągu uważa, że wkładki urologiczne można stosować zamiennie z podpaskami. Nie jest to prawda, bo choć ich budowa i wygląd są podobne to ich zastosowanie i cechy są inne. Wkładki urologiczne dla kobiet przypominają z wyglądu popularne podpaski, stosowane podczas menstruacji. Mają taki sam lub bardzo zbliżony kształt i muszą zostać w identyczny sposób umieszczone wewnątrz bielizny.
Jednak tym, co odróżnia wkładki urologiczne od podpasek jest ich materiał wykonanie oraz chłonność. Podpaski często są wykonane z mało oddychających materiałów – mają z założenia być regularnie wymieniane w ciągu dnia, więc nie muszą być ultra chłonne i wytrzymałe. Z kolei wkładki na nietrzymanie moczu mają zapewniać komfort, chronić odpowiednio przed nieprzyjemnym zapachem i przeciekaniem płynów. Z tego powodu są one znacznie chłonniejsze i wygodniejsze.
Dlaczego istnieje podział na wkładki dla kobiet i mężczyzn?
Na rynku znajdziemy wiele różnych rodzajów wkładek urologicznych, które podzielone będą ze względu na płeć, stopień chłonności czy budowę. Ze względu, iż mają one zapewniać higienę i komfort w tracie dnia i nocy to musza odpowiednio dopasowywać się do ułożenia ciała. Kobieta i mężczyzna mają inaczej zbudowaną strefę intymną ciała, przez co wkładki urologiczne dla mężczyzn i kobiet mają także inną budowę.
Jak wybrać najlepsze wkładki urologiczne dla swoich potrzeb?
Po pierwsze, należy dowiedzieć się, jak zaawansowany jest problem nietrzymania moczu. W tym celu należy skonsultować się z lekarzem i przeprowadzić odpowiednie badania. Lekarz może także pomóc w doborze właściwych wkładek urologicznych.
W przypadku lekkiego stopnia nietrzymania moczu wystarczą wkładki cienkie, zaś wraz ze wzrostem zaawansowania problemu powinna wzrastać także chłonność produktu (to znaczy i grubość). Poza tym, chłonniejsze wkładki o wydłużonym kształcie będą najlepszym rozwiązaniem na noc. Wkładki powinny być wykonane z przyjemnego, oddychającego materiału, by nie powodować podrażnień i odparzeń.