Strona głównaUrodaJak prawidłowo przechowywać lakier hybrydowy?

Jak prawidłowo przechowywać lakier hybrydowy?

Lakiery hybrydowe zdecydowanie wyprzedziły w popularności klasyczne lakiery. Nic dziwnego, ponieważ zapewniają więcej możliwości i lepsze efekty. Dzięki nim manicure jest trwalszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne czy ścierania. Jednak lakiery trzeba odpowiednio przechowywać, by cieszyć się nimi dłużej.

Chłodne i suche miejsce bez dostępu do światła i wilgoci

Lakiery hybrydowe należy przechowywać, jak większość kosmetyków w miejscu suchym i chłodnym. Kosmetyki nie lubią wysokich temperatur, wilgoci i dużej ilości światła. Nie należy ich trzymać przy oknach, ponieważ promieniowanie odbijane od szyb będzie je nagrzewało. Wysoka temperatura może spowodować, że lakier się rozwarstwi lub zgęstnieje – będzie do wyrzucenia.

Dokładnie zamknij lakiery

Bardzo istotne jest, by buteleczki z lakierami po użyciu były dokładnie zakręcone. Inaczej będzie dostawało się do nich powietrze. W trakcie malowania warto postarać się, by kontakt otwartego lakieru z powietrzem był też, jak najkrótszy. Napowietrzenie przyspiesza proces utleniania lakieru, co powoduje jego wysuszanie. Mogą pojawić się pęcherzyki na powierzchni pomalowanej płytki, a mocno zaschnięty lakier jest bezużyteczny – jest gęsty, twardy i nie nadaje się do malowania.

Przechowujcie butelkę pionowo

Według zaleceń producentów, lakiery hybrydowe należy przechowywać w pozycji pionowej. Nie mogą być wrzucone do pojemnika byle jak, gdzie leżą w poziomie. Trzymanie ustawionych buteleczek pionowo na pewno chroni je przed rozlaniem, ale także ma wpływ na kondycję lakieru.

Zwracajcie uwagę na termin ważności

Wydawałoby się, że lakiery hybrydowe nie mogą się popsuć. Jednak, jak każdy kosmetyk mają one datę przydatności do użytku. Czas odliczamy od momentu otwarcia buteleczki – wtedy zaczyna dostawać się do środka powietrze. Po wygaśnięciu terminu przydatności lepiej wyrzucić lakier, ponieważ jest on stary i będzie gorzej się rozprowadzał, kruszył lub pękał.

Lakiery hybrydowe są bardziej odporne, ale trzeba je odpowiednio przechowywać i stosować. Warto przed każdy użyciem potrząsnąć buteleczką przed otwarciem – w ten sposób zapobiegniemy krzepnięciu lakieru i wymieszamy dobrze pigment. 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne