Strona głównaUrodaJak poradzić sobie z problemem tak zwanego podwójnego podbródka?

Jak poradzić sobie z problemem tak zwanego podwójnego podbródka?

Otyłość to choroba cywilizacyjna. Jak wiadomo otyłości towarzyszy tak zwany podwójny podbródek. To sprawia że wiele osób interesuje się tym jak usunąć ten mało estetyczny efekt otyłości. Jest co najmniej kilka metod walki z podwójnym podbródkiem. Niektóre z nich przedstawiamy w niniejszym artykule.

Lifting twarzy – chirurgiczne usunięcie drugiego podbródka

Chirurg może zaproponować wykonanie drobnych nacięć w okolicy skroni i małżowiny usznej. W dalszym kroku preparowane są płaty skórno-tłuszczowe i usuwany jest nadmiar tkanek tłuszczowych. Przy okazji nacinana i naciągana jest powięź w obrębie twarzy. Poprawnie przeprowadzony zabieg poprawia napięcie skóry oraz jędrność skóry. W efekcie możliwe jest pozbycie się mało estetycznego podwójnego podbródka.

Alternatywnym rozwiązaniem są nici liftingujące (nici Aptos). Jest to tak zwany lifting bez skalpela.

Rafiofrekwencja mikroigłowa

Alternatywą jest rafiofrekwencja mikroigłowa. Jest to zabieg zabieg wykorzystujący działanie fal radiowych oraz uszkodzenia mechaniczne wykonywane przez mikronakłucia. Zabieg tego typu jest wykonywany przy użyciu kremu znieczulającego. Zabieg jest wykonywany przy użyciu specjalnego urządzenia (np. aparat DeAgeEx).

Mezoterapia igłowa

Kolejny sposób to mezoterapia igłowa. W tym przypadku wprowadza się w skórę różnego rodzaju substancje aktywne. Do tego celu wykorzystywane są strzykawki z igłą oraz rollery czyli specjalne dyski z mikroigłami, dzięki którym  w szybkim tempie można wykonać wiele nakłuć Do tego celu wykorzystywany jest popularny w medycynie estetycznej Dermapen. Substancje jakie są wykorzystywane w tym zabiegu to między innymi dwutlenek węgla, kwas hialuronowy, biotyna, dexpantenol, kwas liponowy oraz substancje wspomagające rozkład tkanki tłuszczowej.

Podsumowując, salony medycyny estetycznej oferują co najmniej kilka metod dzięki którym można zniwelować tak zwany podwójny podbródek. Zanim zdecydujemy się na jakikolwiek zabieg wymagana jest konsultacja z lekarzem.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne