Strona głównaUrodaJedyna taka kosmetyka ajurwedyjska

Jedyna taka kosmetyka ajurwedyjska

Ajurweda to w dosłownym tłumaczeniu „sztuka życia”. Słowo to pochodzi z języka sanskryckiego i jest połączeniem dwóch odrębnych wyrazów – „ayur„ (życie) i “veda” (wiedza, mądrość). Zgodnie z filozofią ajurwedyjską, prawdziwe piękno jesteśmy w stanie osiągnąć tylko wtedy, gdy zadbamy o swoje wnętrze i zaczniemy traktować je z należytym mu szacunkiem. Nie od dziś wiadomo, że zewnętrzne piękno zależy od piękna wewnętrznego. Wewnętrzna równowaga, spokój i harmonia — oto sposób na bycie atrakcyjnym i szczęśliwym!

Piękno pochodzi z natury

Kosmetyka ajurwedyjska to całkowicie nowy wymiar piękna, które pochodzi z natury i jest odzwierciedleniem naszej duszy. Jak się okazuje, odpowiednia pielęgnacja to nie tylko drogie kremy i pozostałe specyfiki, ale przede wszystkim to, jak dbamy o swoje wnętrze. Stan naszej skóry to wynik stanu zdrowia, diety, codziennych przyzwyczajeń i ogólnego zadowolenia z życia. Często zapominamy o tym, że na nasz wygląd mają wpływ także złe nawyki żywieniowe, choroby i problemy, które często potrafią odbierać nam całą energię i pewność siebie. Dlatego, aby poczuć się pięknym, powinniśmy żyć zarówno w zgodzie z samym sobą, jak i prawami natury oraz wszechświata. Nasza dusza i ciało powinny stanowić nieprzerwaną jedność, która da nam poczucie spełnienia.

Holistyczne podejście

Kosmetyka ajurwedyjska mówi o tym, że podstawą funkcjonowania każdego z nas jest obecność subtelnej energii. Jej zaburzenia mogą objawiać się w postaci chorób i wszelkich zaburzeń na poziomie fizycznym czy mentalnym. Aby zachować właściwy poziom energii i osiągnąć szczęście, powinniśmy zwolnić, zacząć żyć spokojnie, bez pośpiechu, a także zwracać uwagę na to, czym karmimy nasz organizm. W Ajurwedzie istnieją trzy typy osobowości, które określane są przez cechy dosha: Vata, Pitta, Kapha. Prawdziwe piękno zapewnią nam tylko produkty, metody i zabiegi, które nie tylko zajmą się obecnymi defektami na naszej skórze, ale zniwelują także ich przyczynę i przywrócą równowagę trzech dosz.

Kosmetyka ajurwedyjska to odpowiedź na potrzeby współczesnych kobiet. Zmęczone nieustanną gonitwą i nadmiarem obowiązków, szukają sposobów na piękno w drogich kosmetykach i skomplikowanych zabiegach. Okazuje się jednak, że wystarczy tylko odrobinę zwolnić i wrócić do natury.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne