Strona głównaLifestyleTOP 5 najlepsze audiobooki w 2020

TOP 5 najlepsze audiobooki w 2020

Popularność audiobooków w Polsce systematycznie rośnie. Z badania przeprowadzonego kilka lat temu przez PBS wynika, że niemal 5 milionów Polaków kiedykolwiek sięgnęło po audiobooka, natomiast niemal 3 miliony aktywnie słuchają książek w tej nowoczesnej wersji.

Lubimy słuchać książek podczas podróży, codziennych obowiązków lub po prostu w domu. Co ciekawe podobno ponad 70% ankietowanych Polaków od czasu do czasu słucha audiobooków podczas codziennego przemieszczania się środkami transportu. Niewątpliwie słuchanie audiobooków jest po prostu wygodne i do tego wpisuje się w szybki dynamiczny tryb życia jaki prowadzi wielu z nas.

Trend ten już od dłuższego czasu mocno rozwija się w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba wydawanych audiobooków rośnie w bardzo szybkim tempie. Mamy wrażenie, że obecnie także nasi rodacy zaczynają doceniać zalety słuchania książek. W związku z czym poniżej prezentujemy subiektywną listę 5 najlepszych audiobooków w 2020 roku. Jednocześnie życzymy miłego czytania …słuchania!

1. Behawiorysta

Behawiorysta to pozycja, które zajmuje pierwsze miejsce wśród najpopularniejszych audiobooków na storytel.com. Wyczekiwana książka Remigiusza Mroza to prawdziwy thriller, który trzyma  w napięciu do samego końca. Trwającego ponad 11 godzin audiobooka czyta Jacek Rozenek. W niemal w perfekcyjny sposób wprowadza słuchacza w intrygujący świat tytułowego Behawiorysty.

Na czym polega fabuła? Przedszkole zostaje zajęte przez zamachowca, który grozi że wszystkich zabije. Policja nie ma pomysłu na przeprowadzenie negocjacji z zamachowcem, gdyż ten nie przedstawia jednoznacznych żądań. Cała sprawa nabiera pikanterii, gdy okazuje się w Internecie prowadzona jest transmisja live przedstawiająca to co dzieje się za murami okupowanego przedszkola. Behawiorysta to pozycja dla każdego miłośnika wciągających thrillerów. Według niektórych opinii jest to powieść jakiej jeszcze w polskiej literaturze kryminalnej nie mieliśmy. Co ciekawe książka została polecana przez samą Tess Gerritsen.

2. Wiedźmin

Wiedźmin autorstwa Andrzeja Sapkowskiego to cała saga, która w ostatnich latach za sprawą gier wydanych przez wydawnictwo CD PROJEKT zyskała oszałamiającą popularność. W związku z czym nie ma potrzeby reklamowania samego dzieła literackiego – skupmy się na audiobooku. A tutaj trzeba przyznać, że jakość wykonania jest naprawdę na wyjątkowym poziomie. W nietuzinkowy świat sagi o białowłosym Geralcie wprowadza nas narrator Krzysztof Gosztyła. Natomiast głosy postaci odwzorowuje cała plejada aktorów. Wśród nich między innymi Krzysztof Banaszyk jako tytułowy Wiedźmin, Anna Dereszowska jako Yennefer oraz Jacek Braciak jako Diabeł Torqu

3. Dżuma

W związku z doniesieniami o pandemii, niektórzy słuchacze zaczęli interesować się jedną z najbardziej cenionych powieści XX wieku – Dżumą. Mowa o prawdziwym dziele literackim, opisującym miasto nawiedzone epidemią, która sieje prawdziwą grozę wśród mieszkańców. Dżuma to coś więcej niż opis tragicznych wydarzeń. To ponadczasowa historia opowiadająca o humanizmie, moralności oraz ludzkiej solidarności w momencie zagrożenia. Cały audiobook trwa ponad 9 godzin i jest gwarancją zasmakowania literatury na naprawdę wysokim poziomie. Co ciekawe, Dżuma od wielu lat jest obowiązkową lekturą szkolną.

Dodatkowo, dla słuchaczy, którzy poszukują książek nawiązujących do tematyki związanej z zarazą. Możemy polecić trwającego niemal 20 godzin audiobooka – Miłość w czasach zarazy.

4. Wotum

Dla osób szukających nowoczesnej powieści, trzymającej w napięciu do samego końca polecamy Wotum. Jest to thriller opowiadający o zamachu na obraz Matki Boskiej w Częstochowie. Według słuchaczy opowieść naprawdę zapiera dech i sprawia że 13 godzin słuchania mija niezwykle szybko.

5. 365 dni

Za sprawą filmu 365 dni, powieść Blanki Lipińskiej zyskała wielu fanów w związku z czym śmiało możemy ją umieścić w naszym rankingu. Książka doczekała się audiobooka dzięki czytaniu Ewy Abart (9 godzin 42 minuty). Jest to pozycja, która zainteresuje każdego kto szuka niebanalnej romantycznej i inspirującej opowieści.

Więcej propozycji na: www.storytel.com

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne