Strona głównaUrodaJaki żel wybrać do przedłużania paznokci?

Jaki żel wybrać do przedłużania paznokci?

Na rynku dostępnych jest wiele żeli, które mogą wydawać się odpowiednie. Ich ilość spowodowana jest tym, że coraz więcej osób pragnie samodzielnie zdobić swoje paznokcie. Cały szkopuł w tym, by faktycznie wybrać najlepszy żel led lub żel uv z tych, które są w sklepach. Jak to zrobić? Wystarczy tylko trochę wiedzy, która może okazać się naprawdę istotna, biorąc pod uwagę dobro paznokci.

Różnice pomiędzy żelami

To, co różni żele uv i żele led to sposób ich utwardzania. Niezbędne do tego będzie posiadanie lampy. Jednak niegdyś popularne lampy uv nieposiadające żarówki led dziś są już zastępowane przez takie, które są w jej posiadaniu. Najczęściej więc obecnie nie ma problemu z utwardzeniem tak jednego, jak i drugiego żelu w tej samej lampie. Jeśli jednak zakup lampy odbył się już jakiś czas temu, warto sprawdzić, czy wyposażona jest ona w odpowiednią żarówkę. Zatem nie będąc pewnym, jaką posiada się lampę najbezpieczniej jest wybrać żel uv do paznokci. 

Co to żele budujące?

Dość popularne także są tzw. żele budujące. Co to takiego? Można powiedzieć, że jest to istna podstawa. Ich celem jest modelowanie, ale też wzmocnienie płytki paznokcia. To drugie ma o tyle duże znaczenie, że warto pamiętać, że paznokcie są często narażone na działanie chemicznych produktów stosowanych w domu, np. w kuchni. Wśród tego typu żeli można znaleźć często zapis na etykiecie informujący, że jest to żel uv led. To wyjście naprzeciw klientom, ponieważ taki żel świetnie się sprawdzi w każdym rodzaju lampy.

Gdzie szukać żeli?

Obecnie równie szeroka oferta dostępna jest w sklepach stacjonarnych, jak i tych internetowych. W każdym przypadku w przypadku niepewności warto sięgać po dostępną wiedzę. W sklepie będzie to sprzedawca, a w Internecie opinie na temat produktu. Internet ma tę przewagę, że tych właśnie opinii można poszukiwać również na wielu stronach i forach, gdzie piszą osoby mające już doświadczenie z danych produktem. Zawsze warto też pamiętać, że paznokcie to wrażliwy element ciała, więc bez pewności nie warto na nich eksperymentować.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne