Strona głównaUrodaNa czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Na czym polega przeszczep włosów metodą FUE?

Metoda FUE obecnie uchodzi za najnowocześniejszą metodę transplantacji włosów. W niniejszym artykule przyjrzymy się temu na czym polega przeszczep włosów tą metodą, jak wygląda zabieg, czas gojenia oraz dla kogo metoda FUE jest odpowiednim rozwiązaniem.

Dla kogo przeszczep włosów metodą FUE?

Przeszczepowi włosów wykonywanemu za pomocą metody FUE mogą się poddać mężczyźni i kobiety. Jednak najczęściej pacjentami są mężczyźni, gdyż to właśnie ich problem dotyczący łysienia dotyczy najbardziej. Kolejni pacjenci to osoby po przeszczepach skóry głowy oraz osoby z bliznami pooperacyjnymi lub po radioterapii.

Metoda FUE poza przeszczepem włosów w okolicach głowy pozawala także poprawić owłosienie w okolicach rzęs, brwi lub brody i wąsów.

Przebieg zabiegu

Pacjent jest jednocześnie dawcą. Z reguły włosy są pobierane z tylnej części głowy, po to by je przeszczepić tam, gdzie ubytki są najbardziej widoczne. Zanim dojdzie do zabiegu niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Zalecane są laboratoryjne badania krwi, badania ogólne moczu sprawdzenie poziomu cukru we krwi oraz HBS i HCV. Na dzień przed zabiegiem, nie można przyjmować leków rozrzedzających krew oraz nie zaleca się picia alkoholu, kawy i herbaty. Pacjenci, którzy cierpią na zakaźne choroby skóry głowy lub cukrzycę nie powinni być zakwalifikowani do zabiegu.

Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Za pomocą metalowego narzędzia delikatnie są pobierane pojedyncze meszki włosowe. Następny etap to wszczepienie pobranego materiału w miejsce docelowe. Po zabiegu, okolica dawcza goi się przez około 7 dni, natomiast okolica biorcza potrzebuje około 14 dni. W tym czasie należy stosować się do zaleceń lekarza (między innymi nie nosić obcisłych nakryć głowy). Na rezultaty trzeba poczekać kilka miesięcy, gdy przeszczepione włosy osiągną odpowiednią długość.

Więcej informacji na temat przeszczepu włosów za pomocą metody FUE na  www.medestetic.com.pl/przeszczep-wlosow-fue/

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne