Strona głównaUrodaOdżywka do włosów

Odżywka do włosów

Piękne i zdrowe włosy to synonim młodości i kobiecości. Niestety nie każda z nas może się pochwalić naturalnymi i zdrowymi puklami. Na szczęście nowoczesne kosmetyki pomogą nam wzmocnić nasze włosy. 

Myjemy i pielęgnujemy

Bardzo ważne jest odpowiednie mycie. Dobierajmy szampon dopasowany do naszego typu włosów, ale to nie wszystko… Ważna jest też sama technika mycia. Zanim zaczniemy myć włosy to dokładnie je rozczeszmy. Dzięki temu istnieje mniejsza szansa, że je uszkodzimy w trakcie mycia. Niewielką ilość szamponu nanieśmy na wilgotne włosy. Staranie umyjmy nie tylko same włosy, ale i skórę głowy. To własnie na niej zbierają się pot czy kurz. Włosy myjmy ciepłą, ale nie gorącą wodą. Dzięki temu łuski włosa otworzą się w całości i kosmetyki będą mogły wniknąć do środka.

Kolejny krok to odżywka do włosów. Ten kosmetyk nie tylko ma za zadanie odżywiać nasze włosy, ale też zabezpieczać je przed uszkodzeniami. Po nałożeniu odżywki do włosów spłuczmy nasze pukle chłodniejszą, ale nie lodowatą wodą. Niższa temperatura sprawi, że łuski włosa szybko się zamkną i nasze włosy będą lśniące i gładkie.

Jaką odżywkę wybrać dla siebie?

W tym przypadku najlepiej zadziała metoda prób i błędów. Dobierajmy odżywki dostosowane do typu naszych włosów. Podchodźmy sceptycznie do reklam i poleceń naszych znajomych. Produkt, który był idealny dla naszej mamy czy koleżanki niekoniecznie musi się sprawdzić u nas. Drogi produkt wca;e nie musi być skuteczniejszy niż ten tańszy… Po prostu musimy testować kolejne kosmetyki, aby znaleźć ten idealny dla siebie.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę jeśli chcemy mieć piękne i zdrowe włosy?

Wiele osób zapomina jak ważna jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana  dieta. Brak odpowiednich mikro i maro elementów skutkuje osłabieniem, a w skrajnych przypadkach nawet wypadaniem włosów. Dlatego zadbajmy o to żeby w naszej codziennej diecie pojawiło się jak najwięcej świeżych warzyw i owoców oraz produktów pełnoziarnistych. Żaden, nawet najdroższy suplement diety nie zastąpi zdrowego odżywiania…

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Więcej artykułów

Popularne