Strona głównaUrodaCo warto wiedzieć o żelach oraz o lampie do paznokci hybrydowych?

Co warto wiedzieć o żelach oraz o lampie do paznokci hybrydowych?

Do wykonania paznokci metodą hybrydową potrzebna jest odpowiednia lampa ze światłem LED/UV oraz żele. Większość osób poszukujących lampy oraz zestawu żeli nie wie na jakie elementy zwrócić uwagę przy wyborze. Wychodząc temu naprzeciw poniżej przedstawiamy garść bardzo podstawowych informacji dla osób rozpoczynających swoją przygodę z malowaniem paznokci metodą hybrydową.

Lampa do paznokci hybrydowych

Podstawowym produktem do wykonywania trwałych stylizacji paznokci jest lampa. To właśnie za pomocą lampy żel zmienia konsystencję i zostaje utwardzony. Bez odpowiedniej lampy wykonanie paznokci żelowych jest niemożliwe. Na rynku można spotkać zarówno lampy z światłem led, jak i lampy ze światłem uv. Decydując się na zakup lampy należy zawczasu przemyśleć jakiego rodzaju żeli będziemy używać. Jest to bardzo ważne, ponieważ lampa led może nie utwardzić żeli/lakierów uv. Na przykład: decydując się na bardzo mody w sezonie żel do paznokci różowy, który przystosowany jest do utwardzania w lampie uv, próba utwardzenia go w lampie LED może się nie udać. Na szczęście dla kobiet, które chcą móc wykonywać zarówno stylizacje z wykorzystaniem żeli led jak i stylizacji żelami uv powstały lampy, które utwardzają obydwa rodzaje żeli. Są to lampy LED/UV. Lampy mogą różnić także pod względem mocy. Im większa moc, tym krótszy czas utwardzania danego żelu w lampie. Uwaga: niektóre żele mogą wymagać naświetlania światłem o większej mocy, dlatego należy zawsze zapoznać się z informacjami o danym produkcie!

Żele do paznokci hybrydowych

Jednym z najważniejszych elementów wykonywania stylizacji jest żel UV / LED. To dzięki niemu istnieje możliwość przedłużenia oraz wzmocnienia paznokci. Każdy żel utwardzany jest w świetle lampy UV bądź w świetle lampy LED. Co ważne w momencie pojawienia się naturalnego odrostu płytki paznokcia żel można uzupełnić bez konieczności zdejmowania całej stylizacji. Istnieje kilka rodzajów żeli do paznokci różniących się od siebie konsystencją, kolorem oraz metodą nakładania.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne