Strona głównaUrodaDlaczego mydło w płynie lepiej dba o higienę dłoni?

Dlaczego mydło w płynie lepiej dba o higienę dłoni?

Mimo, że wielu z nas doskonale zdaje sobie sprawę, że właściwa higiena dłoni jest ważnym elementem chroniącym przed chorobami, to dane ogłoszone przez WHO są alarmujące. Jak się bowiem okazuje, ponad 70% zatruć pokarmowych wywołanych jest przez drobnoustroje przenoszone przez brudne ręce. Dotyczy to nie tylko dzieci, ale również dorosłych. Skutecznym sposobem eliminującym to ryzyko jest częste mycie dłoni i stosowanie mydła w płynie. Wielu mogłoby zapytać, dlaczego akurat w płynie, a nie w tradycyjnej i powszechnie występującej kostce? Odpowiedź jest prosta. Środek myjący używany właśnie w takiej formie jest w stanie najlepiej zabezpieczyć skórę dłoni przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Wykazuje się wysokim poziomem higieny, a przy okazji niekwestionowaną wygodą użytkowania. Dzięki czemu staje się coraz popularniejszym detergentem używanym do utrzymania rąk w czystości.

Mydło w płynie – dlaczego warto używać?

Najprościej można by odpowiedzieć: z uwagi na higieniczność stosowania. Mydło w płynie, oprócz tego, że doskonale radzi sobie z wszelkimi zanieczyszczenia, to dodatkowo trafia na dłonie bezpośrednio z dozownika. Wbudowana pompka chroni ręce przed dotykaniem wilgotnego mydła w kostce, na którym wielokrotnie, bez użycia mikroskopu, możemy zobaczyć brud i różne zanieczyszczenia. To wystarczy, aby zyskać pewność, że mydło w płynie jest o wiele bardziej higienicznym środkiem czystości od klasycznego, coraz częściej odchodzącego do lamusa, mydła w kostce. Sposób aplikacji bezpośrednio na dłonie redukuje zatem ryzyko rozprzestrzeniania się licznych chorób, gdyż mydła nie dotykała wcześniej żadna inna osoba.

Wzrost świadomości konsumentów sprawia, że mydła w płynie coraz częściej pojawiają się nie tylko w toaletach publicznych, ale również domowych łazienkach. Cieszące się wysokimi parametrami dotyczącymi higieniczności i sterylności podbijają serca Polaków.

Nie tylko wybór środka czystości jest ważnym elementem w dbałości o czystość dłoni…

Czy zakup mydła w płynie jest jedyną słuszną drogą prowadzącą do właściwej higieny dłoni? Oczywiście, że nie! Trzeba jeszcze wiedzieć, jak myć ręce. Choć może się to wydawać oczywiste, w gruncie rzeczy takim nie jest. Jak się bowiem okazuje, wielu z nas myje ręce szybko i niedbale. Dla zachowania najwyższego poziomu higieny wymagany jest czas i dokładność, która przejawia się w precyzyjnym myciu każdej części dłoni: od grzbietu zaczynając, po wnętrze rąk, palce, nie zapominając o przestrzeniach międzypalcowych.

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne