Strona głównaUrodaIdealna stylizacja paznokci z wykorzystaniem żelu

Idealna stylizacja paznokci z wykorzystaniem żelu

Żel led do paznokci zyskał w ostatnich latach na popularności dzięki naturalnemu wyglądowi, trwałości oraz łatwości stylizacji. Wykonując manicure w salonie, nie ma potrzeby się zastanawiać jakiego produktu użyć, gdyż profesjonalna stylistka sama go odpowiednio dobierze. Jednak pracując samodzielnie, musimy zapoznać się z podstawową wiedzą na temat dostępnych na rynku produktów.

Czym kierować się przy wyborze żelu?

Dobry żel do paznokci to ten, który utrzymuje się na płytce tyle czasu, ile gwarantuje producent, nie kruszy się i dobrze utwardza w świetle led. Aby mieć pewność, że nasza stylizacja będzie trwała i bezpieczna należy odpowiednio dobrać produkt. Wybierając żel budujący, należy zapoznać się z jego rodzajami.

Żele led do paznokci dzielą się na:

  • twarde – służą do mocnej korekty czy przedłużania paznokci problematycznych, kruchych, obgryzionych
  • miękkie – pracują z płytką paznokcia, a więc można nimi wzmocnić naturalny paznokieć, również nieznacznie go przedłużyć oraz delikatnie nadać mu odpowiedni kształt.

Nowoczesne żele led pozwalają na wykonanie szybszej stylizacji dzięki funkcji jaką, jest samopoziomowanie. Takie, produkty pomagają w wygładzić paznokcie, przedłużyć uzyskując odpowiednią i bezpieczną budowę, oraz pozwalają na przyjemną pracę na szablonie. Żele samopoziomujące potrafią istotnie skrócić czas wykonywanej stylizacji, ponieważ nie wymagają długiego piłowania podczas nadawania kształtu.

Czym różnią się żele do paznokci cover i clear?

Żel samopoziomujący dzieli się na kolejne grupy. Pierwszą są produkty kryjące, czyli covery. Zawierają już pigment, najczęściej w naturalnej kolorystyce. Wystarczy na koniec zabezpieczyć je topem i gotowe.Drugą grupą są żele led przezroczyste – clear, które służą do budowania paznokcia, przedłużania, ale wymagają pokrycia kolorem. Zarówno żele do paznokci clear jak i cover mogą być również jednofazowe, co oznacza, że nie wymagają użycia bazy.

Wystarczy zapoznać się z odpowiednimi technikami pracy z żelami led do paznokci i cieszyć się samodzielnie wykonywaną stylizacją przez kilka tygodni.

 

________________________________________________________________________
ARTYKUŁ SPONSOROWANY | Drogi czytelniku powyższy artykuł może być materiałem reklamowym (artykułem sponsorowanym), który został napisany lub zlecony przez reklamodawcę. 

Więcej artykułów

Popularne